- Reklama -

Rusija apkaltino Turkiją ne tik perkant naftą iš Islamo valstybės, tačiau ir tiekiant ten kovotojus, ginklus ir šaudmenis. kremlin.ru nuotr.

Rusijos gynybos ministerija paskelbė pateikusi įrodymus, jog Islamo valstybę ir Turkiją siejo nelegalios naftos prekyba.

„Kovotojų pajamos iš nelegalios naftos prekybos per parą sumažėjo du kartus – iki 1,5 mln. dolerių“, – trečiadienį pranešė Rusijos gynybos štabo vadovo pavaduotojas S.Rudskojus.

Skelbiama, jog per oro smūgius sunaikinti 32 naftos perdirbimo kompleksai, 11 naftos perdirbimo gamyklų, 23 naftos perpumpavimo kompleksai, o taip pat 1080 autocisternų.

Tuo tarpu pas teroristus esą vis dar likę 8,5 tūkstančio autocisternų, kurios perveža per dieną iki 200 tūkst. barelių naftos.

Pasak Rusijos gynybos ministerijos atstovų, nafta transportuojama į Turkiją, o pajamas už naftą gauna ne tik Islamo valstybės kovotojai, bet „ir aukščiausia Turkijos valdžia, tarp jos – ir prezidentas R.Erdoganas ir jo šeima“.

Kaip įrodymą Rusijos gynybos ministerija pateikė palydovo duomenis, kurie įrodo benzovežių Sirijos-Turkijos sienos kirtimo faktą.

Kaip skelbia Rusijos gynybos ministerijos gen.štabo vadovo pavaduotojas S.Rudskojus, išaiškinti trys pagrindiniai naftos gabenimo į Turkiją maršrutai. Vakarinis maršrutas veda į turkiškus Viduržiemio jūros uostus, šiaurinis – į naftos perdirbimo įmones Turkijos teritorijoje, o rytinis – į stambią perskirstymo bazę Džizre punkte.

Pasak S.Rudskojaus, žvalgybos duomenys, kaip ir anksčiau, fiksuoja didžiulį kiekį autocisternų tarp Sirijos ir Irako. Dar didesnis benzovežių kiekis fiksuojamas Turkijos pasienyje su Iraku. Pažymima, kad tas kiekis per pastaruosius tris mėnesius nemažėja.

Kaip praneša ntv.ru, S.Rudskojus taip pat papriekaištavo Vakarų koalicijai, kad ši linkusi neliesti Islamo valstybės naftos gavybos objektų.

Pasak Rusijos nacionalinio saugumo gynybos valdybos viršininko M.Mizincevo, „finansiniai srautai iš naftos perpardavimo ne tik praturtina aukščiausią Turkijos karinę-politinę vadovybę, tačiau jie didelėmis apimtimis grįžta į Siriją ginklų, šaudmenų ir samdinių pavidalu.

„Tik paskutinę savaitę iš Turkijos teritorijos į ISIS ir „Džabchat-an-Nusra“ permesta 2 tūkstančiai kovotojų, daugiau kaip 120 tonų šaudmenų ir 250 vienetų įvairios paskirties automobilinės technikos“, – teigė M.Mizincevas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!