- Reklama -

Teroristai Prancūzijai paskelbė karą. Nuotr. iš FB

Teroristiniai išpuoliai Paryžiuje, kuriuose žuvo 120 ir sužeista 200 žmonių, sukrėtė Lietuvos vadovus, politikus ir šalies gyventojus.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos Prezidentui Fransua Hollande‘ui dėl teroro atakų Paryžiuje, pareikalavusių dešimčių taikių žmonių gyvybių aukų ir daugybės sužeistųjų. „Toks žiaurumas yra niekuo nepateisinamas ir turi sulaukti pelnyto atpildo ir pasmerkimo“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą aukų artimiesiems bei visiems Prancūzijos žmonėms ir palinkėjo susitelkimo, vienybės ir drąsos.

R.Paksas: “Tai išpuolis prieš visą Europą”

„Teroro atakos Paryžiuje – tai ne tik kruvinas išpuolis prieš Prancūziją. Tai išpuolis prieš visą Europą. Po teroro nakties, sukrėtusios prancūzų tautą ir visąpasaulį, nė vienas negalime jaustis saugus. Nuoširdi užuojauta visų žuvusiųjų artimiesiems, visai Prancūzijai“, – sakoma Europos Parlamento nario, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko, Prezidento Rolando Pakso pareiškime.

„Bet baimė ir pasimetimas – ne tai, ko reikėtų. Dabar mus turi vienyti solidarumas ir operatyvūs sprendimai. Lietuvos Valstybės gynimo taryba turėtų atsakingai įvertinti teroro mastą ir numatyti visas reikalingas saugumo priemones, kad būtų maksimaliai užtikrintas gyventojų saugumas. Imantis net ir valstybės sienų kontrolės, jeigu to reikia.

Manau, kad Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas turėtų nedelsiant sušaukti neeilinę parlamento sesiją ir svarstyti klausimą dėl sustiprintos Europos Sąjungos išorinių bei vidinių sienų kontrolės atnaujinimo ir bet kokio pabėgėlių be dokumentų judėjimo ES erdvėje apribojimo“, – sakė „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas.

Reakcijos socialiniuose tinkluose

„Tai, ką dabar, vargšai Lietuviai politikai ir visos kitos politinės prostitutės, gal dar Jums tolerancijos reikia, gal dar pasikvieskite daugiau jų visokių paukštukų … Maža nepasirodys. Tokius įvykius tikrai galima buvo numatyti, tai teroristų kelias į Europą su imigrantais. Savo Lietuvius geriau susigrąžinkite iš užsienio, savo Lietuvių vaikus priglauskite, kurie paliekami gimdymo namuose, o tada žiūrėkite į pasaulį išskėstom rankom“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Panevėžio savivaldybės tarybos narys Mantas Leliukas.

„Visos ES šalių, pritarusių islamistų imigracijai į Europą, vyriausybės turi atsistatydinti“, – įsitikinęs tautininkas Gintaras Šležas.

„…Visų pirma, kiekvienas mūsų turime rasti savo širdyse užuojautą ir paguodos žodžius žuvusiųjų Paryžiuje artimiesiems. Tai dar viena beviltiškai kraupi akistata su pasaulio saugumą, stabilumą vis labiau ir vis dažniau išsiūbuojančia terorizmo ir ekstremizmo banga. Ko gero daug kam kyla mintys – kas gi sekantis, kur ir vėl? Šios protu nesuvokiamos grėsmės akivaizdoje imi galvoti – ar yra dar kur saugi vieta pasaulyje?

Atsakas šiai kruvinai ir ciniškai civilizuotą žmoniją griaunančiai ir žudančiai jėgai yra neslopstantis visų mūsų budrumas, susitelkimas, pilietiškumas bei atsakomingumas. Negalime nekreipti dėmesio į keistus ar neįprastus požymius, ženklus, kurie galimai kelia abejones ar įtarimus, kad tai gali kelti grėsmes visuomenės saugumui, nes juk neaišku kur ir kada, ir vėl…

Nepalikime be dėmesio nei vieno iš jų, pasidalinkime abejone su saugumą užtikrinančių institucijų pareigūnais, žinoma, ir patys neprarasdami sveiko proto bei nuovokos.

Deja, bet kuo toliau, tuo labiau visas pasaulis panašėja į parako statinę, aplink kurią su ginklais ir deglais lakstančiųjų ciniškų, radikaliai nusiteikusių, beprotybei pasiryžusių nusikaltėlių tik daugėja…

Budrumas, pilietiškumas ir atsakomybė – toks turėtų būti mūsų atsakas šioje kraupios realybės akivaizdoje“, – „Facebook“ parašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!