Stop kadras iš protesto vaizdo įrašo
- Reklama -

Dešimtys tūkstančių žmonių penktadienį Pakistane išėjo į gatves, solidarizuodamiesi su palestiniečiais. Per mitingus visoje šalyje demonstrantai mojo palestiniečių vėliavomis ir skandavo šūkius prieš Izraelį.

Įtakingos islamistinės partijos „Jamaat-e-Islami“ pirmininkas Sirajulas Haqas milijoniniame Lahorės mieste savo šalininkams sakė: „Esame pasirengę bet kokiai aukai, ir toliau remsime musulmonų brolius ir seseris Palestinoje“. Jis paragino vyriausybę nedelsiant sušaukti aukšto lygio Pakistano politikų susitikimą.

Pakistano užsienio reikalų ministerija pasmerkė smurtą prieš civilius Gazoje ir pareikalavo nedelsiant nutraukti karo veiksmus. Tarptautinė bendruomenė turi siekti teisingo ir ilgalaikio dviejų valstybių sambūviu pagrįsto sprendimo su suverenia ir vientisa Palestinos valstybe, kassavaitinėje spaudos konferencijoje sakė ministerijos atstovė Mumtaz Zahra Baloch.

Tūkstančiai demonstrantų už palestiniečių tautą ir ypač Gazos Ruožo gyventojus į gatves išėjo ir Jordanijoje. Anot žiniasklaidos, saugumo pajėgos neleido demonstrantams pasiekti pasienio su Vakarų Krantu teritorijos. Policija tam panaudojo ir ašarines dujas, pranešė stotis „Al Arabija“.

Anot laikraščio „Al-Ghad“, šimtai žmonių pėsčiomis ir automobiliais traukė prie sienos su Vakarų Krantu. Viename transparantų Izraelis ir JAV buvo kaltinami genocidu.

Jordanijos vidaus reikalų ministerija įspėjo, kad mitingai netoli sienos uždrausti. Panašių demonstracijų buvo ir sostinėje Amane bei kitur karalystėje.

Tūkstančiai žmonių penktadienį solidarumą su palestiniečiais reiškė Irako sostinėje Bagdade. Kartu jie protestavo prieš Izraelio oro antskrydžius Gazos Ruože. Įtakingo šiitų dvasininko Muktados al Sadro šalininkai jau ketvirtadienio vakarą centrinėje miesto aikštėje susirinko į mitingą už palestiniečius.

Demonstrantai mojavo Irako ir palestiniečių vėliavomis ir skandavo prieš Izraelį ir JAV nukreiptus šūkius. „Mes branginame Jeruzalę, o Palestina yra mūsų širdyse“, – buvo teigiama žinutėje demonstrantams, kuri perskaityta šiitų lyderio vardu. Jis taip pat ragino savo šalininkus skirti humanitarinę paramą palestiniečiams.

Rasa Strimaitytė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!