- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Slovakijoje dalyvauja Vidurio Europos šalių vadovų susitikime. Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Slovakijoje dalyvauja Vidurio Europos šalių vadovų susitikime. Unikaliame dvidešimties valstybių Prezidentų forume diskutuojama apie Europos ateitį ir europiečiams tenkančius iššūkius. Susitikime dalyvauja ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Nors pagrindinė šio susitikimo tema – ekonominės krizės padariniai ir jų įveikimas, vienu svarbiausių klausimu tapo ES santykiai su kaimyninėmis šalimis. Pirmą kartą šiame susitikime kartu dalyvauja Serbijos ir Kosovo Prezidentai.

Pirmininkavimą ES Tarybai perimančiai Lietuvai tai puiki proga suderinti devyniolikos šalių pozicijas ir sutelkti valstybių pastangas rengiantis rudenį Vilniuje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, kuris gali tapti nauju Europos Sąjungos bendradarbiavimo su Rytais impulsu. Siekiama, kad Vilniaus viršūnių susitikimo metu būtų pasirašyta asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis su Ukraina, užbaigtos derybos ir parafuoti susitarimai su Moldova, Gruzija ir Armėnija.

Pasirengimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje Prezidentė Bratislavoje dvišaliuose pokalbiuose aptarė su Moldovos, Lenkijos, Ukrainos, Rumunijos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Slovakijos, Austrijos Prezidentais ir EVT Pirmininku Hermanu Van Rompuy. Pažanga santykiuose su Rytų partnerystės šalimis bus vienas pagrindinių mūsų pirmininkavimo prioritetų.

„Visi deda labai daug vilčių, kad rudenį Vilniuje vyksiantis ES ir Rytų partnerystės vadovų susitikimas atvers naują bendradarbiavimo su Rytais etapą. Mūsų siekis – ekonomiškai stipri ir saugi Europa. Tai neįsivaizduojama be saugios kaimynystės, todėl rytinių kaimynių apsisprendimas eiti europiniu keliu yra ypač svarbus. Susitikime Bratislavoje jau padėjome pagrindą Vilniaus viršūnių susitikimui”, – sako Prezidentė.

Vidurio Europos lyderiams Prezidentė taip pat pristatė Lietuvos patirtį įveikiant sunkmetį.

„Gyvenimas pagal išgales, finansinė drausmė, politinė valia ir neuždelsti sprendimai – tokį kelią krizei įveikti pasirinko Lietuva ir tapo pavyzdžiu visai Europai. Vieno stebuklingo, visoms šalims tinkančio recepto nėra, tačiau politinė atsakomybė – neginčijamas ir duodantis rezultatų principas”, – teigė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, tam, kad Europa greičiau atsigautų, taptų konkurencingesnė, kad europiečiams būtų grąžintas tikėjimas jos ateitimi, pirmininkaujanti Lietuva sieks pažangos tiek užtikrindama finansinį Europos stabilumą, tiek skatindama ekonomikos augimą.

Po pietų Prezidentė dalyvaus bendroje Lietuvos, Lenkijos, Austrijos, Vengrijos ir Makedonijos vadovų spaudos konferencijoje. Vėliau įvyks oficialus dvišalis Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Slovakijos vadovo Ivano Gašparovičiaus susitikimas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!