- Reklama -

T.Žgunova išnešama iš policijos
Taip atrodo butas po kratos

Po kratos

Po kratos

Klaipėdos visuomenininkus sujaudino brutalus susidorojimas su Lietuvos Žmogaus Teisių Stebėtojų Sąjungos pirmininku Jonu Sinkevičiumi, Klaipėdos skyriaus pirmininke Stase Sinkevičiene ir trumpą laikotarpį buvusią šios organizacijos sekretore Tatjana Žgunova. T. Žgunova atsistatydino iš sekretorės pareigų ir net sustabdė narystę šioje organizacijoje tikėdamasi, kad pareigūnai nustos ją persekioti ir terorizuoti.

Šių metų spalio 21- ą dieną, 9: 30 val., Jonas Sinkevičius, lydimas advokato A. Surblio, atvyko į apklausą pas Klaipėdos 1-ojo komisariato tyrėją R. Šadienę. Po apklausos, kuri truko vos penkiolika minučių ir namo išvykus advokatui, tame pačiame kabinete netikėtai buvo sulaikytas Jonas Sinkevičius. Jam čia pat vietoje buvo atlikta asmeninė krata, kuri truko ne ilgiau kaip penkias minutes. Tačiau pareigūnai neleido jam palikti komisariato patalpų iki 14 valandos ir neįteikė visuomenininkui net kratos bei sulaikymo nutarties kopijos.

Stasė Sinkevičienė sulaukusi netikėto skambučio iš sulaikytojo, kartu su T. Žgunova tuoj pat nuvyko prie LŽTSS būstinės Taikos prospekte Klaipėdoje. Atvykusios jos rado išlaužtas būstinės duris ir kartu su būreliu stebėtojų laukė kratos pabaigos. Netikėtai pareigūnai sulaikė abi moteris.

T. Žgunova buvo velkama žeme. Naudojant jėgą ji buvo įgrūsta į policijos automobilį ir nuvežta į policijos komisariatą Tilžės gatvėje. Prie komisariato pastato prieš visuomenininkę vėl buvo panaudota jėga, ko pasekmė – jai buvo sulaužyta dantų plokštelė, prasidėjo skausmai kojoje, pilvo plote, pasidarė bloga, sukilo cukrus ik 10 ir ji prarado sąmonę. Visi šie simptomai išvardinti pagal nukentėjusios žodinius parodymus. Tą pačią dieną ji turėjo tęsti reabilitacines procedūras dėl paūmėjusių negalavimų, kurie galimai atsirado po susidūrimo su Klaipėdos pareigūnais šių metų gegužės mėn. 6 dieną prie Jūrininkų poliklinikos durų. Tuomet ją nuo pareigūnų susidorojimo apgynė į lauką išbėgęs medicinos personalas.

Šį kartą pareigūnai sugebėjo jėga pristatyti šią moterį tik iki komisariato prieangio, nes ūmai pablogėjus jos sveikatai, jie buvo priversti iškviesti jai greitosios pagalbos automobilį, kad išvežtų į ligoninę. Tačiau, T. Žgunovos teigimu, pareigūnai net greitosios pagalbos automobilyje nesidrovėjo apieškoti bejėgę moterį, gulinčią neštuvuose.

Po vadinamosios „apklausos“ komisariate ligoninėje atsidūrė likusieji du visuomenininkai.

Klaipėdiečiams gerai žinoma, kad sulaikyti visuomenininkai labai neįtinka Klaipėdos miesto teisėsaugininkams, kuriems visuomenininkai kelia bylas, informuoja visuomenę ir atitinkamas institucijas apie jų netinkamą elgesį. Įdomi detalė, kad labiausiai nukentėjusi nuo pareigūnų T. Žgunova neseniai padėjo demaskuoti buvusį girtuoklį Klaipėdos prokurorą S. Jasevičių.

Tos pačios dienos pavakarę paaiškėjo, kad policijos pareigūnai įsilaužė į T. Žgunovos mamos butą, kuri tuo metu buvo ligoninėje. Pareigūnai laužėsi į butą, kuriame viena buvo T. Žgunovos paauglė dukra. Mergaitė patyrė didžiulį stresą, nes pamanė, kad į butą laužiasi nusikaltėliai. Pareigūnai, atlikdami kratą minėtame bute, suniokojo buto duris, nusiaubė butą, sudaužė dalį indų, sugadino kai kuriuos papuošalus ir baldus, apdraskė mergaitės mokyklines knygas.

Visus šiuos policijos pareigūnų veiksmus prieš Klaipėdos visuomenininkus palaimino savo nutartimi teisėja Lina Rakštelytė ir prokurorė J. Rumbinaitė.

Klaipėdos ir visos Lietuvos teisėsaugos savivalei vieną kartą turi ateiti galas! Tikimės, kad tai supranta ne tik Lietuvos žmonės, bet ir Lietuvos Respublikos Prezidentė.

Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo Pirmininkas Vitas Žilis

Nepartinio demokratinio judėjimo Pirmininkė Virginija Jurgilevičienė

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!