- Reklama -
Dailyraščio nugalėtojai

Šiandien Lietuvių kalbos institute baigėsi antrą kartą šalyje organizuotas Nacionalinis dailyraščio konkursas „Rašom!“. Finalo metu išrinkti trys dailiausią rašyseną turintys Lietuvos gyventojai bei viena originaliausio rašto autorė.

Anot Lietuvių kalbos instituto direktorės Jolantos Zabarskaitės, rašymas ranka yra prasmingas ir informacinių technologijų amžiuje jis tampa tikru iššūkiu. „Nors esame įpratę spausdami klavišus į puslapius berti vienodas raides – tai palengvina kasdienybę – nepamirštame ir rašymo ranka: sudarome pirkinių sąrašus, rašome dienoraščius, pasveikinimus draugams ar artimiesiems. Ranka rašytas sakinys įgyja ypatingą vertę. Be to, rašydami mes kuriame savo portretą – perteikiame mąstyseną, charakterį, išsilavinimą, gebėjimus, polinkius, amžių ar netgi lytį – atskleidžiame save“, – renginio metu sakė J. Zabarskaitė.

Vilniuje vykusiame renginyje trijose amžiaus grupėse – 3–6 klasių moksleivių, 7–12 klasių ir suaugusiųjų – varžėsi po 10 dalyvių. Dėl originaliausio rašto titulo rungėsi trys dalyvės.

Jauniausiųjų grupėje dailiausiai rašančia pripažinta Marijampolės mokyklos-darželio „Žiburėlis“ auklėtinė Viktorija Batvinaitė, vyresniųjų klasių ir studentų grupėje – Kauno ,,Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos mokinė Ramunė Stabingytė. Suaugusiųjų grupėje vertinimo komisijos laukė staigmena – beveik vienbalsiai gražiausiai rašančiu pripažintas vyras kaunietis Arūnas Vinciūnas. Pernai konkurse dalyvavo tik moterys. Vertindama darbus komisija atsižvelgė į teksto išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą bei darbo estetiką.

Apdovanojimas už originaliausią darbą skirtas 42 m. kaunietei Rasmai Raudonienei. Moteris tekstą perrašė ne tik aukštyn kojomis, bet ir pasinaudojo veidrodiniu principu, papuošė jį karpiniais.

Antrus metus iš eilės Dailyraščio konkursą organizavo raštinės reikmenų prekybos bendrovė „Biuro pasaulis“ ir Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, konkurso globėju buvo Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Visų grupių nugalėtojai bei originaliausio darbo autorė buvo apdovanoti keltų bendrovės TALLINK kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Į Latvijos sostinę ir atgal nugalėtojus su draugais nuveš didžiausia Baltijos šalyse greitųjų autobusų kompanija „Lux Express“. Antrosios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti informacinių technologijų atstovės „ABC Data Lietuva“ įsteigtais prizais –išoriniais kietaisiais diskais „Transcend“ bei atminties raktais. Vyresniųjų moksleivių grupės nugalėtojos mokyklai „Biuro pasaulis“ įteikė interaktyvią rašymo lentą „Qomo“, o aktyviausiai konkurso bendruomenei – Vilniaus Žemynos gimnazijai, atsiuntusiai 512 darbų – magnetinę rašymo lentą „TK-Team“. Visiems finalo dalyviams buvo įteiktos rašymo priemonės „Parker“, saldumynų bei bendrovės „Axa“ javainių.

Kaip ir pernai „Rašom! 2012“ vyko dviem etapais. Pirmajam konkurso turui savo darbus atsiuntė daugiau kaip 8 400 dalyvių iš įvairiausių Lietuvos kampelių bei užsienio. Net 40 dailyraščių atsiuntė Belgijoje gyvenantys lietuviai, konkurse taip pat dalyvavo ir Latvijos bei Didžiosios Britanijos gyventojai. Į šiųmetinio renginio finalą atsitiktinai pateko net keturios ir pernai finale jėgas išbandžiusios dalyvės. Pernai finale vyrų nebuvo, o jų varžėsi 4.

Dailyraščio konkursą planuojama rengti ir kitąmet.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!