- Reklama -
Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas. KK nuotr.
Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas. KK nuotr.

Lietuvos rusų bendruomenė pasipiktinusi dėl planų birželio mėnesį organizuoti netradicinių seksualinių mažumų konferenciją Lietuvos rusų dramos teatre. Rusų įsitikinimu, teatras, kuris yra rusų kultūros ir tradicijų židinys, negali tapti gėjų konferencijos organizacijos vieta, nes jų propaguojamos idėjos kardinaliai prieštarauja daugumos Lietuvos rusų pasaulėžiūrai, moralės principams ir vertybėms.

„Lietuvos rusai pasipiktinę – kasdien sulaukiu žmonių skambučių dėl šios konferencijos, todėl nutarėme imtis veiksmų. Noriu, kad mūsų siekiai būtų suprasti teisingai: mes ne prieš – šie žmonės yra laisvi reikšti savo nuomonę ir gyventi taip, kaip jiems patinka, tačiau mes kategoriškai nepritariame tam, kad savo idėjas jie propaguotų Rusų dramos teatre. Lietuvoje liko ne tiek daug mums, rusams, brangių vietų, o viena tokių – Rusų dramos teatras, todėl mums yra absoliučiai nepriimtinas gėjų konferencijos organizavimas teatre“, – sako Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas, Seimo narys Sergejus Dmitrijevas.

Lietuvos rusų sąjunga kartu su Lietuvos rusų visuomeninėmis organizacijomis pradeda parašų rinkimo akciją prieš planus organizuoti gėjų konferenciją Rusų dramos teatre. Teatro vadovybės ir Lietuvos Kultūros ministerijos bus prašoma perkelti konferenciją į kitą, neutralią, vietą.

„Lietuva yra teisinė valstybė, todėl esme įsitikinę, kad situacija, kai vienos Lietuvos visuomenės grupės teisės ir interesai yra ignoruojami, suteikiant kitoms grupėms platesnes galimybes, yra neteisinga ir antikonstitucinė“, – sako S. Dmitrijevas.

Pasirašyti prieš planus rengti gėjų konferenciją Lietuvos rusų dramos teatre bus galima internetu arba Lietuvos rusų sąjungos būstinėje, Rotundo g. 5, Vilniuje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!