- Reklama -

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. KK nuotr.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas įregistravo Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma dar vieneriems metams pratęsti sumažintų parlamento vadovams skiriamų reprezentacinių išlaidų, Seimo narių parlamentinei veiklai numatytų lėšų ir kompensacijų už naudojimąsi tarnybiniais telefonais galiojimą.

Parlamento vadovo siūlymas išlaikyti sumažintus reprezentacinių ir parlamentinių išlaidų dydžius bei sumažintas kompensacijas už naudojimąsi tarnybiniais telefonais leistų per 2013 metus sutaupyti daugiau kaip 3,3 mln. litų (3 mln. 350 tūkst. 300 Lt).

Pirmąkart tokie Seimo statuto 153 straipsnio pakeitimai dėl minėtųjų lėšų sumažinimo buvo priimti 2009 m. gegužės 1 d. Tuomet buvo nustatyta, kad Seimo vadovams, opozicijos lyderiui, komitetų, komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams už naudojimąsi tarnybiniais telefonais kiekvieną mėnesį kompensuojama 0,2 VMDU dydžio suma. Priėmus minėtas pataisas buvo nustatyta, kad ši nuostata galioja iki 2010 m. gruodžio 31 d., o vėliau buvo pratęsta iki šių metų pabaigos.

2010 m. sausio 1 d. įsigaliojus Seimo statuto 15³ straipsnio pataisoms nuo 2 VMDU (vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio) iki 1 VMDU dydžio sumos buvo sumažintos Seimo Pirmininkui reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos, nuo 0,7 VMDU iki 0,5 VMDU dydžio sumos sumažintos Seimo Pirmininko pavaduotojams reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos bei nuo 1,5 VMDU iki 1 VMDU dydžio sumos buvo sumažintos kiekvieną mėnesį Seimo nariams skiriamos lėšos išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla. Priėmus minėtas pataisas buvo nustatyta, kad lėšų sumažinimas yra laikinas ir galioja iki 2010 m. gruodžio 31 d., šis laikotarpis dar kartą buvo pratęstas iki 2012 m. gruodžio 31 d.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!