- Reklama -

Teisingumo ministras, kuris toleruoja Aukščiausiojo Teismo sprendimo nevykdymą A.Sabonio namelių nugriovimo byloje, tačiau liepia vykdyti neįsiteisėjusį Kėdainių rajono teismo sprendimą D.Kedžio dukrelės sugrąžinimo L.Stankūnaitei byloje. KK nuotr.

Gruodžio 27 d. LR Prezidentė D. Grybauskaitė, reikšdama nuomonę dėl D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters interesų, paragino visus – teisėsaugininkus, politikus ir žiniasklaidą pirmiausia galvoti apie vaiką ir jos likimą.

Stebėdami pedofilijos ir nužudymų bylą, matome didelį visuomenės nusivylimą teisėsauga. Priimami nauji sprendimai nenuramina visuomenės. Galvojant apie vaiko likimą bei jo interesų apsaugą, sveika logika sako, jog, neišsprendus elementarių vaiko gyvenamosios aplinkos saugumo ir patikimumo klausimų, negalima patikėti vaiko net nuosavai motinai. Iš viešos informacijos akivaizdu, kad bet kokia kaina skubama vykdyti teismo sprendimą, nors esama situacija yra ypatinga, neeilinė, reikalaujanti atsakymų į daugelį klausimų.

Visų pirma aiškiai ir argumentuotai neatsakyta į pagrindinį klausimą – ar motina gali pasirūpinti savo vaiko saugumu, kuomet, remiantis „Ekspertai.eu“ paviešinta informacija, buvusioji jos gyvenamoji vieta tapo nusikaltimo vieta („Kaltinamasis aktas patvirtina, kad L.Stankūnaitė galimai susijusi su kaltinamojoje išvadoje nurodyta nusikalstama veika, nes nusikalstama vieta yra L. Stankūnaitės nuomojamas butas“).

Akivaizdu, kad, įvertinant užsitęsusį pedofilijos bylos tyrimą, visiškai pagrįstos ir logiškos visuomenėje kylančios abejonės dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo skubaus vykdymo, juolab, kad atsakymų pedofilijos byloje dar bus ieškoma 2012 m. vasario 13 d. teismo posėdyje. Skuboti sprendimai bei neatsargūs veiksmai ne tik psichologiškai žalos vaiką, pažeis jo saugumą ir interesus, bet ir dar labiau diskredituos teisėsaugos institucijas visuomenės akyse.

Pritariame visuomenininkų „Ekspertai.eu“ siūlymui dėl pagalbos šioje pedofilijos ir nužudymų byloje pasitelkimo iš išorės, t.y. nepriklausomų ekspertų iš užsienio pasikvietimui.

Raginame Teisingumo ministrą, LR Teisėjų asociaciją ir jos valdybą kreiptis į savo kolegas, primenant Teisėjų etikos kodekso tikslą – įtvirtinti, kad teisingumas ir kitos bendrai priimtos žmogiškosios vertybės teismų veikloje turi prioritetą; didinti visuomenės pasitikėjimą teismais ir teisėjais, kelti jų autoritetą.

Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!