- Reklama -

Dalyvaudamas metinėje Lietuvos – Vokietijos forumo konferencijoje Seime, Jūsų Ekscelencija ambasadoriau M. Sonnai, pareiškėte, jog kalbos, esą Vokietija atsitraukia nuo savo įsipareigojimų dėl brigados, yra įžeidžiančios, o visa diskusija yra „ardanti ir žalinga“. Jūs patikslinote, jog savo valdžiai Berlyne turėjote pranešti, kad pastaraisiais metais Vokietija tam tikru laipsniu prarado pasitikėjimą Lietuvos politiniame spektre, žiniasklaidoje ir visuomenėje.

Šis Jūsų pareiškimas yra aiški žinutė dabartinei Lietuvos valdžiai, jog peržengtos visos įmanomos politinės etikos ir diplomatinės retorikos ribos.

Žodžiai „įžeidžianti“, „ardanti“, „žalinga“ diplomatinėje kalboje reiškia, jog Lietuvos politikai leidžia sau veiksmus, kurie griauna pasitikėjimą bei menkina ilgus metus puoselėtus ekonominius, kultūrinius bei kitus ryšius tarp mūsų šalių.

Matant Jūsų nuoširdų susirūpinimą, mes, Lietuvos šešėlinė Vyriausybė, apgailestaujame, kad dabartinės Vyriausybės atskiri atstovai savo politinės ambicijas ir aroganciją iškelia aukščiau mūsų valstybės interesų ir pasinaudodami savo politiniais postais menkina ne tik savo, bet ir kitas valstybes.

Lietuvos valdžia nedaro jokių išvadų dėl santykių su Kinija, siekia konfliktuoti su visais artimiausiais kaimynais, įskaitant Lenkiją ir jos dabartinę vyriausybę. O kur dar paniekinantis Lietuvos valdžios požiūris į Latviją ir Estiją, aiškiai demonstruojantis, kad Lietuvoje užsienio reikalų politikai atstovauja netinkami asmenys.

Lietuvos užsienio reikalų ministro ir vienos iš valdančiųjų partijų pirmininko G. Landsbergio politikos nepalaiko didžioji Lietuvos visuomenės dalis ir tą akivaizdžiai rodo rekordiškai prastos šiai Vyriausybei apklausos.

Randu tik vieną logišką paaiškinimą, kodėl dabartinė valdžia taip įnirtingai kenkia Lietuvai. Tai rodo visišką nekompetenciją diplomatijoje, negebėjimą susivokti pasaulio ekonominiuose procesuose, tačiau drauge atspindi ir begalinį norą parodyti save kažkuo išskirtiniais politikais, paminant net savo valstybės interesus.

Vienintelis dalykas, kurį Lietuvos valdžia kol kas pajėgia atlikti ir kuo nekenkia Lietuvos nacionaliniams interesams – Rusijos pasmerkimas ir pagalba Ukrainai kovoje su agresoriumi.

Jūsų Ekscelencija ambasadoriau, noriu Jums padėkoti už tokį tiesų Lietuvos valdžios politikos Vokietijos atžvilgiu įvertinimą. Tik leiskite nesutikti, jog Vokietija prarado pasitikėjimą Lietuvos visuomenėje.

Lietuvos visuomenė tikisi iš Vokietijos to, ką Vokietijos valdžia Lietuvai įsipareigojo – stiprinti Lietuvos ir NATO rytinės sienos saugumą. Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, yra demokratiška šalis, į kurios valdžią gali patekti įvairūs žmonės, net ir tokie, kurie savo politinius interesus iškelia virš valstybės nacionalinių interesų.

Bet Lietuvos visuomenė tai mato ir labiau nei bet kada anksčiau suvokia, kad rinkimai artimiausioje ateityje taps priemone, kuri leis šią valdžią pakeisti. Tokie dabartinės valdžios veiksmai neabejotinai paskatins Lietuvos žmonių aktyvumą rinkimuose.

NATO gynybinės galios stiprinimas, Vokietijos ir Lietuvos ekonominis, kultūrinis, karinis bendradarbiavimas yra ilgalaikiai procesai, kurių negali sugriauti vienos iš šalių laikinas politinis nestabilumas. Esu tikras, kad po artėjančių Seimo rinkimų, Lietuvoje bus suformuota nauja valdžia, kuri adekvačiai vertins Vokietijos pastangas vykdyti savo įsipareigojimus Lietuvai ir NATO.

Kaip šešėlinis Ministras Pirmininkas noriu išreikšti apgailestavimą dėl minėtų Lietuvos valdžios atstovų pareiškimų, įžeidžiančių Vokietiją ir jos valdžią bei patikinu, kad Vokietija gali tikėtis tinkamo partnerio, kuomet Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga vėl formuos naują Vyriausybę.

Naudodamasis proga, noriu palinkėti visiems Vokietijos gyventojams gražių artėjančių švenčių, o Vokietijos ir Lietuvos politikams palinkėčiau, kad taika ir žmonių gerovė visada būtų pagrindiniu politinės veiklos tikslu.

Su didžiausia pagarba Jums ir Jūsų šaliai
Ramūnas Karbauskis
Lietuvos Respublikos šešėlinės Vyriausybės Ministras Pirmininkas

- Reklama -

1 KOMENTARAS

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!