- Reklama -

KK nuotr.

Vidutinė elektros kaina biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje vasarį buvo 14,8 ct/kWh (42,94 EUR/MWh). Tai – 2 proc. mažiau nei sausio mėnesį ir mažiausia vasario mėn. elektros kaina nuo biržos veiklos Lietuvoje pradžios 2010 m. sausį.

Ilgėjant šviesiam paros metui mažėja elektros poreikis. Praėjusį mėnesį jis buvo 6 proc. mažesnis nei sausį. Nedidelį poveikį elektros kainos mažėjimui turėjo vidutiniškai 3 laipsniais aukštesnė nei įprasta oro temperatūra.

Kainą žemyn spaudė ir aktyvesnė vėjo elektros, kuria nuo šių metų prekiaujama biržoje, gamyba. 12 proc. visos Lietuvoje pagamintos elektros per vasarį buvo generuota vietinių vėjo elektrinių.

Toliau augo nuo praėjusių metų pabaigos pradėjęs didėti estiškos elektros importas į Lietuvą. Vasarį iš Estijos importuota 20 proc. daugiau elektros nei sausį. Iš viso vasarį į Lietuvą buvo importuota 68 proc. Lietuvoje suvartotos elektros.

„Tikėtina, kad elektros tiekimai iš Estijos ir toliau augs. Visas technines sąlygas tam sudaro praėjusią savaitę trijų Baltijos valstybių elektros perdavimo sistemų operatorių pasirašytas susitarimas dėl elektros perdavimo pralaidumų panaudojimo elektros rinkai. Iš Estijos, o kartu ir iš Skandinavijos atkeliaujanti elektra didins konkurenciją tarp rinkos dalyvių ir, žinoma, mažins elektros kainą biržoje“, – teigia Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liudas Liutkevičius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!