- Reklama -

Eurai. Sxc.hu nuotr.

ECB turėtų paskelbti obligacijų supirkimo programą

Europoje svarbiausias savaitės įvykis bus ketvirtadienį vyksiantis Europos Centrinio Banko (ECB) susirinkimas. Laukiama ypatingai pesimistinės Mario Draghi kalbos: ECB prezidentas turėtų būti ypač nusivylęs infliacijos rodikliais. Tikimasi, kad ECB paskelbs turtu dengtų obligacijų supirkimo programą, kuri turėtų didelę įtaką ilgalaikėms palūkanų normoms, jos turėtų mažėti.

Vokietija šią savaitę skelbs gamybos produkcijos ir gamyklų užsakymų statistiką už liepos mėnesį. Nors paskutiniu metu Vokietijos gamintojų nuotaikos nebuvo pačios geriausios, tačiau tikimasi šiek tiek geresnių duomenų nei birželio mėnesį.

Prognozuojama, kad gamyba liepos mėnesį Vokietijoje augo 0,4 proc. (birželį fiksuotas 0,3 proc. augimas).

JAV bus skelbiami darbo rinkos ir gamybos sektoriaus pasitikėjimo rodikliai

Šią savaitę JAV svarbiausi makroekonominiai rodikliai bus darbo rinkos ir gamybos sektoriaus pasitikėjimo rodikliai. Penktadienį sužinosime, kiek naujų darbo vietų buvo sukurta rugpjūčio mėnesį. Liepos mėnesį darbo rinkos statistika buvo nuvylusi rinkas, ypač dėl silpnesnės paslaugų sektoriaus dinamikos. Laukiama, kad rugpjūčio duomenys bus geresni ir bus sukurta apie 260 tūkst. naujų darbo vietų. Finansų rinkos taip pat laukia antradienį skelbiamo ISM instituto gamintojų pasitikėjimo indekso.

Liepos mėnesio rodiklis buvo ypač stiprus – 57. Šį kartą galima sulaukti minimaliai silpnesnio rodiklio („Danske Bank“ laukia 56,7 rodiklio) daugiausia dėl silpnesnių makroekonimnių duomenų iš Europos ir geopolitinių neramumų Ukrainoje.

Lenkijos centrinis bankas gali sumažinti bazinę palūkanų normą

Trečiadienį bus paskelbtas Lenkijos centrinio banko sprendimas dėl bazinės palūkanų normos. „Danske Bank“, skirtingai negu rinka, tiki, kad bazinė palūkanų norma Lenkijos zlotais bus sumažinta nuo 2,5 proc. iki 2,25 proc. Šalies ekonomikoje atsiranda defliacija, be to, reikalinga pagalba Lenkijos verslui, kuris yra ypač neigiamai veikiamas Rusijos atsako į JAV bei ES ekonomines sankcijas.

Kęstutis Celiešius,

„Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!