- Reklama -
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė „Agrochema“ iš bankų „Luminor“ bei SEB skolinasi 100 mln. eurų
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė „Agrochema“ iš bankų „Luminor“ bei SEB skolinasi 100 mln. eurų

Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė „Agrochema“ iš bankų „Luminor“ bei SEB skolinasi 100 mln. eurų. „Luminor“ suteiks 75 mln. eurų, SEB – 25 mln. Sindikuota paskola bus skirta „Agrochemos“ veiklai finansuoti ir apyvartinio kapitalo bazei stiprinti.

„Agrochema“ veikia kapitalui labai imliame, sezoniškumui pavaldžiame sektoriuje, kuriame sėkmė lydi tik tuos, kurie sugeba itin tiksliai ir profesionaliai valdyti pinigų srautus bei perprasti šio segmento specifiką. Bendrovė šiuo metu konsoliduoja veiklą po vienu stogu ir mes tikime, kad tokie struktūriniai pokyčiai leis dar efektyviau valdyti verslą bei didinti grupės konkurencingumą. Mus džiugina faktas, kad Lietuvos įmonės niekuo nenusileidžia užsienio konkurentams ir turi potencialo augti tiek šalies viduje, tiek už jos ribų“, – pažymėjo Jonas Urbonas, „Luminor“ banko verslo bankininkystės departamento Lietuvoje vadovas.

Pasak jo, „Luminor“ istoriškai aktyvus finansuojant tiek žemės ūkio gamybos, tiek perdirbimo ar prekybos segmentus, todėl sėkmingą bendradarbiavimą su šios rinkos lyderiais vertina ir kaip pasitikėjimo, ir kaip pripažinimo išraišką.

„Žemės ūkio sektoriuje bendradarbiavimas tarp paslaugų ar prekių pardavėjų ir ūkininkų yra labai glaudus, o susiformavusi verslo praktika, kai ūkininkams suteikiama galimybė atsiskaityti už įsigytas prekes iš užauginto derliaus gautomis pajamomis prekių ar paslaugų pardavėjus įpareigoja ieškoti papildomų finansavimo šaltinių. Mes bendradarbiaujame su daugiau nei 7 tūkstančiais klientų, kurie perka iš mūsų trąšas, sėklas ir augalų apsaugos priemones. 27 metus dirbdami šiame versle suprantame jų poreikius ir siekiame juos patenkinti, todėl pasirašyta finansavimo sutartis leis užtikrinti greitesnį atsiskaitymą ir prisidės prie mūsų klientų augimo“, – sako „Agrochemos“ generalinis direktorius Mindaugas Liaukonis.

Jis pabrėžė, jog bendra sindikuotos paskolos sutartis bei supaprastintas finansavimo administravimas yra dar vienas žingsnis link didesnio įmonės veiklos efektyvumo, kuris ir buvo „Agrochemos“ ir „Agrochemos plius“ susijungimo pagrindinis tikslas.

„Esame dėkingi bankams „Luminor“ ir SEB, su kuriais bendradarbiaujame jau daug metų, už partnerystę bei už mūsų sektoriaus specifikos išmanymą. Abipusis supratimas yra kertinis sėkmingo bendradarbiavimo versle pagrindas“, – teigia M. Liaukonis.

„Džiaugiamės galėdami tęsti ilgalaikį bendradarbiavimą su „Achemos grupe“ bei sustiprinę  santykius su susijungusia „Agrochemos“ grupe, kuri dėl šios sindikuotos paslaugos tapo dar didesniu rinkos žaidėju. Tikime, kad šis susijungimas – puikus sinergijos ir veiklos efektyvinimo žingsnis, todėl naujas veiklos modelis užtikrins tvarią įmonių grupės veiklą ateityje“, – sako Vilius Juzikis, SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

UAB „Agrochema“ paslaugas bei produktus žemės ūkio sektoriui teikia nuo 1993 metų. Bendrovės veikla apima prekybą trąšomis, augalų apsaugos produktais, sėklomis, sodo ir daržo produktais, taip pat superka grūdus, siūlo jų džiovinimo, valymo, pristatymo, sandėliavimo ir transportavimo paslaugas. „Agrochemos“ įmonių grupę sudaro UAB „Agrochema“, UAB „Žemaitijos grūdai“, SIA „Agrochema Latvia“, „Agrochema Eesti“ OU. 2019 metais „Agrochemos“ įmonių grupės konsoliduotos pajamos buvo 361 mln. Eurų.

UAB „Agrochema“ priklauso koncernui „Achemos grupė“, vienijančiam per 50 bendrovių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Suomijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Kroatijoje.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. birželio 30 dieną turėjęs 16 proc. indėlių ir 18 proc. paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

Apie SEB:

SEB yra pirmaujanti Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupė. Švedijoje ir Baltijos šalyse SEB konsultuoja klientus finansų klausimais ir teikia jiems universalias finansines paslaugas. SEB grupei priklausančių bankų Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje pagrindinės veiklos sritys yra verslo ir investicinės bankininkystės paslaugos verslo klientams ir institucijoms. SEB padaliniai veikia 20 pasaulio šalių, SEB grupėje dirba apie 15 tūkst. darbuotojų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!