- Reklama -

Sutapimas: juodosios technologijos prieš Alytaus merą J.Krasnicką prasidėjo, kai į kovą dėl mero kėdės pakilo buvęs generalinis policijos komisaras V.Grigaravičius.

Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas šeštadienio vakare kreipėsi į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl socialiniuose tinkluose išplatinto neva jo pokalbio įrašo.

Alytaus miesto savivaldybės meras J. Krasnickas pareiškime paprašė nustatyti asmenį ar jų grupę, tyčia ir sąmoningai socialiniuose tinkluose paskleidusius neva jo pokalbio įrašą bei nustatyti tuo suinteresuotus užsakovus minėtą įrašą paskleisti kuo plačiau.

„Suprantama, kad kažkas juk turėjo ne tik įkelti minėtą įrašą į Youtube kanalą, bet apie tai informuoti ir žiniasklaidą, kad kuriamas skandalas įgautų pagreitį. Yra ir kitas šio reiškinio aspektas: Lietuvos Respublikos įstatymai aiškiai reglamentuoja, kada ir kokioms teisinėms prielaidoms bei aplinkybėms esant, gali būti daromas garso įrašas. Kadangi įrašas, kaip spėju, sulipdytas iš atskirų mano pasakytų žodžių ar sakinių fragmentų, paprašiau, jeigu įmanoma, pagal sumontuoto įrašo foną nustatyti,  kokiose vietose ir kokiomis priemonėmis atskiri įrašo epizodai buvo padaryti“, – sakė Alytaus meras.

Jis pabrėžė, kad minėto įrašo pasirodymą viešojoje erdvėje vertina kaip šantažo elementų turinčią provokaciją, nukreiptą ne tik prieš jį, bet ir prieš aukščiausius  valstybės asmenis ir teisėsaugos institucijas, siekiant jas sumenkinti, paniekinti, jų atžvilgiu iššaukti neigiamą visuomenės reakciją.

„Tai purvina ir negarbinga politinė kova. Ir jeigu daugiau kaip prieš dešimtmetį buvo mojuojama pažymomis prieš platinant garso įrašus, tai dabar pirmiausiai tam pasinaudojama socialiniais tinklais. Bet aš tikiu, kad visuomenė dabar jau gerokai brandesnė ir ją bus nebeįmanoma įtikinti, kad juodas purvas yra baltas sniegas“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras J. Krasnickas.

Kaip žinia, šiais metais Alytaus mero posto siekia ir buvęs generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius, kurio pavardė figūravo  skandalingoje “Alitos” privatizavimo istorijoje – kai slaptos Policijos departamento pažymos pagalba, ją išviešinant per žiniasklaidą, iš Alytaus alkoholio gamyklos privatizacijos buvo pašalintas konkurentas – Italijos  verslininkas.

“Alita” 2003 metais buvo už 57,55 mln. litų parduota jos vadovų komandai – „Alitos” generalinio direktoriaus Vytauto Junevičiaus grupei, nors geriausią – 90,7 mln. litų – pasiūlymą privatizuojant įmonę buvo pateikęs iš konkurso pašalintas L. Bosca.

Konstitucinis Teismas dar 2006 metais nusprendė, kad 2003 metų gruodžio mėnesio Vyriausybės nutarimas, kuriuo buvo įteisintas „Alitos” privatizavimas, prieštarauja Konstitucijai.  Seimo komisija nustatė, kad privatizuojant „Alitą” valstybei buvo padaryta 35,905 mln. litų žala.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!