- Reklama -

Vengrijos ir Lietuvos prezidentai aptarė Lietuvos ir Vengrijos karinį bendradarbiavimą, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje 2016 m., Europos energetinio saugumo klausimus. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Zokniuose susitiko su Vengrijos Prezidentu Janosu Aderiu. Prezidentai aptarė Lietuvos ir Vengrijos karinį bendradarbiavimą, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje 2016 m., Europos energetinio saugumo klausimus.

Šalių vadovai stebėjo Baltijos oro policijos misijoje dalyvaujančių Vengrijos naikintuvų skrydį, susitiko su Lietuvos ir Vengrijos kariais. Šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugo 4 Vengrijos naikintuvai, tarnybą Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose atlieka 87 Vengrijos kariai. Vengrija taip atsiuntė savo karininką į NATO pajėgų integravimo vadavietę Vilniuje, o šios šalies instruktoriai padeda apmokyti Lietuvos karo pilotus.

„Vengrija aktyviai prisideda prie Lietuvos saugumo užtikrinimo. Išaugus grėsmėms ji viena pirmųjų atsiuntė savo karių kuopą, o šiandien vengrų naikintuvai saugo Baltijos šalių oro erdvę. Tai rodo, kad mūsų šalys vienodai supranta NATO solidarumą, kolektyvinės gynybos būtinybę ir laikosi vieningos nuomonės strateginiais klausimais“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog geopolitinė padėtis mūsų regione išlieka įtempta, todėl Aljansas turi pereiti į kitą saugumo lygmenį ir pradėti įgyvendinti atgrasymo priemones, dėl kurių bus sprendžiama 2016 m. liepą vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje.

Jame Lietuva sieks ilgalaikio NATO sąjungininkių karių ir karinės technikos dislokavimo mūsų regione, nuolatos atnaujinamų ir pratybų metu patikrinamų gynybos planų Baltijos šalims, spartinti NATO pajėgų reagavimo į grėsmes laiką.

Lietuvą ir Vengriją taip pat sieja bendras tikslas stiprinti ES energetinį saugumą. Abi valstybės griežtai pasisako prieš ketinimus tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį. Prezidentės teigimu, „Gazprom“ proteguojamas dujotiekis pažeistų ES energetinės sąjungos principus, padidintų ES priklausomybę nuo rusiškų dujų ir užkirstų kelią dujų tranzitui per Ukrainą. Tai kelia grėsmę ne tik Ukrainos, bet ir visos Europos energetiniam saugumui.

Vengrijos Prezidentas tradiciškai prieš Kalėdas aplanko užsienyje tarnaujančius Vengrijos karius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!