- Reklama -

Darbiečiai. KK nuotr.

Šiandien, gegužės 7 d., Seimo Darbo partijos frakcijos nariai parlamento posėdžių sekretoriate užregistravo Lietuvos Respublikos Konstitucijos 63 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą (XIIP-536), kuriuo siūloma daugiamandatėje Seimo rinkimų apygardoje išrinktus parlamentarus šalinti iš Seimo, jeigu jie išstoja arba yra pašalinami iš juos iškėlusios partijos.

Anot teikėjų, šiuo projektu siekiama garantuoti rinkėjams prieš rinkimus duotų pažadų įvykdymą bei sklandų ir efektyvų Seimo darbą visos kadencijos metu.

„Šia pataisa mes siekiame užkirsti kelią politinėms išdavystėms. Puikiai prisimename, kiek sumaišties į visuomenės gyvenimą ir broko į Seimo darbą įnešė politiniai perbėgėliai, kurių praėjusios Seimo kadencijos metu buvo net 21. Situacija, kuomet politikai, į parlamentą patekę po vienos partijos vėliava, po kurio laiko pakeičia politinę stovyklą bei pradeda propaguoti visiškai priešingas vertybes nei deklaruotos rinkimų metu, demokratinėje valstybėje yra visiškai nepriimtina“, — sako vienas iš šių pataisų iniciatorių, Darbo partijos frakcijos narys Valdas Skarbalius.

Politikas pažymi, kad šis Seimas ir valdančioji koalicija jau pasižymėjo itin efektyviu ir sklandžiu darbu, todėl jis neabejoja, kad Konstitucijos pataisoms, reikalaujančioms dviejų balsavimų Seime bei 94 Seimo narių balsų, bus pritarta.

„Tokia Konstitucijos pataisa būtų naudinga tiek pačiam Seimui, tiek visuomenei. Iš vienos pusės ji galės garantuoti, kad Seimo nariai tinkamai atstovaus juos išrinkusių žmonių interesams visus ketverius metus, o iš kitos — patiems Seimo nariams ji leis susikoncentruoti ties politiniu darbu bei nepasiduoti galimoms provokacijoms bei politinės korupcijos apraiškoms, siekiant juos pervilioti arba kaip nors kitaip paveikti jų valią“, — sako Seimo narys.

Parlamentaras pabrėžia, kad ši pataisa nereikalaus jokių papildomų valstybės biudžeto išlaidų, nes pašalinus politinį perbėgėlį iš Seimo nauji rinkimai nebūtų rengiami, o jo vietą užimtų žemiau partiniame sąraše esantis kandidatas.

Konstitucijos pataisų projektai svarstomi ir dėl jų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp balsavimų darant ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka. Kiekvieno balsavimo metu už projektą turi balsuoti ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!