- Reklama -

Šeštadienį, balandžio 19 d., prie Lietuvos Respublikos Seimo įvyko Darbo partijos mitingas, kuriame dalyvavo apie 1 500 protestuotojų. Iš visos Lietuvos į mitingą suvažiavę žmonės protestavo prieš teisinį nihilizmą, žmogaus teisių pažiedimus, teisėsaugos institucijų savivalę ir politinį susidorojimą su Darbo partija. Mitinguotojai reikalavo teisybės, laisvės politiniam kaliniui Viktorui Uspaskichui, bausmės politinių represijų užsakovams ir teisėsaugos pareigūnams, nuslėpusiems žalingas valstybei sprendimus, taip pat „Geonaftos“, „Alitos“, „Lietuvos dujų“, VST ir kitų įmonių privatizavimo aplinkybių tyrimo.

Lietuvos himno giedojimu prasidėjusį mitingą vedė Darbo partijos pirmininko pavaduotoja, Seimo narė Loreta Graužinienė ir Seimo primininko pavaduotojas Vydas Gedvilas. Iš tribūnos kalbėjo europarlamentaras Šarūnas Birutis, Seimo nariai, Jaunimo organizacijos Darbas atstovai ir kiti Darbo partijos nariai. Nuoširdžiausio mitinguotojų palaikymo sulaukė kalbėjusi ponia Aldona iš Kazlų rūdos. Mitingo metu Darbo partijos jaunimas dainavo populiarias dainas.

Mitingo metu prasidėjo parašų rinkimo akcija, kuri bus tęsiama visuose Lietuvos rajonuose. Surinkti piliečių parašai kartu su peticija bus įteikti Lietuvos Respublikos prezidentui, Seimo pirmininkui, Vyriausybės vadovui, Aukščiausiojo teismo pirmininkui, Generaliniam prokurorui, Europos parlamentui ir Europos žmogaus teisių teismui.

Mitingas pasibaigė grojant V. Uspaskicho ir Irmos Jurgelevičiūtės dainai „Verta“, po kurios į dangų buvo paleisti skristi balionai su Darbo partijos spalvomis — balta ir mėlyna.

Pasibaigus mitingui, kai kurie jo dalyviai išvažiavo į Kėdainius ir prisijungė prie ten mitinguojančių žmonių, susirinkusių prie „Vikondos“ pramogų centro. 18 val. prasidėjusiame mitinge Kėdainiuose dalyvavo apie 600 žmonių. Tuo tarpu prie Seimo likę Darbo partijos frakcijos nariai pasistatė palapines, kuriose ketina tęsti protesto akciją.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!