- Reklama -

E.Lementauskas

Parlamentaras Evaldas Lementauskas dėl klaidinančios Visagino atominės elektrinės (VAE) reklamos uždraudimo kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

„Kreipiuosi dėl per televiziją ir radiją transliuojamos reklamos, kurioje žurnalistas A. Čekuolis agituoja už Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą.

Šioje reklamoje visuomenė yra sąmoningai klaidinama. Pateikiama akivaizdžiai klaidinanti informacija, kad „elektrinė statoma ne iš mokesčių mokėtojų pinigų, o iš „Hitachi“ ir firmų, kurios stato“. Vyriausybė ne kartą yra akcentavusi, kad VAE statybos iš valstybinio sektoriaus pareikalaus ne vieno milijardo litų, šiuos pinigus turės skolintis valstybė, o palūkanų našta guls ant visų mokesčių mokėtojų pečių. Lėšų iš valstybės biudžeto pareikalaus ir būtinas kelių, Klaipėdos uosto infrastruktūros gerinimas. Naujosios VAE statybos išlaidas mokesčių mokėtojai padengs ir per vėliau perkamos elektros kainą, kuri, priešingai, nei reklamoje teigia A. Čekuolis, galimai, kainuos daugiau nei 18 ct/kW. Neabejotina, kad šiuo atveju reklamos davėjas negali pagrįsti tokių teiginių teisingumo, nes galutinė VAE projekto vertė dar nėra žinoma.

Prašau neatidėliotinai įvertinti klaidinantį reklamos turinį ir skubiai priimti sprendimus dėl tolimesnio jos transliavimo uždraudimo, nes reklama yra aktuali tik iki 2012 m. spalio 14 d., kuomet vyks referendumas dėl VAE statybų“, – rašoma E. Lementausko kreipimesi.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!