- Reklama -

E.Pupinis. Seimo archyvo nuotr.

Šiandien Seimo Kaimo reikalų (KRK) komitetas pritarė Miškų įstatymo 11 straipsnio papildymo įstatymo projektui, numatančiam galimybę paveldėtojams atkurti buvusias sodybas miškų teritorijose.

KRK posėdžio metu buvo išklausyta Seimo Peticijų komisijos nuostata pritarti piliečių prašymui svarstyti galimybę, keičiant Miškų įstatymą ir sugrąžinant teisę atstatyti buvusias sodybas ten, kur jos buvo, nors šiuo metu tai būtų ir miško teritorija.

Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario, KRK pirmininko Edmundo Pupinio, buvo įsiklausyta į piliečių prašymus ir priimtas žmonėms palankus sprendimas. „Šiandien pritarėme Peticijų komisijos siūlymui teikti Seimui Miškų įstatymo pataisą ir dar kartą svarstyti galimybę miškuose esančiose teritorijose atkurti buvusias sodybas paveldėtojams ten, kur jos buvo“, – sakė komiteto pirmininkas.

Piliečiai į Seimo Peticijų komisiją kreipėsi po to, kai priimtas Miškų įstatymas nenumatė galimybės buvusių sodybų savininkams atkurti sodybas privačioje miško žemėje. „Dauguma tokių sodybų savininkų buvo ištremti, iškelti iš savo namų, juos nusavinant. Vėliau tos teritorijos apaugo mišku ir, atstačius nuosavybę nepriklausomybės metais, žmonėms nebuvo leista atkurti savo sodybų. Įstatymo pataisa įtvirtintų nuostatą, leidžiančią tai daryti buvusiems savininkams ir jų pirmos, antros, trečios eilės teisėtiems paveldėtojams. Mes pritarėme žmonių pageidavimui, kad ten, kur buvo jų sodybos, jie vėl galėtų jas atstatyti, nes žmonės turi teisę sugrįžti ten, kur gyveno jų tėvai ir seneliai“, – kalbėjo E. Pupinis.

Seimo Kaimo reikalų komitetas Miškų įstatymo pataisą artimiausiu metu teiks svarstyti Seimui.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!