- Reklama -
Energetikos ministras J.Neverovičius. KK nuotr.

Šiandien Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius susitiko su Japonijos kompanijos “Hitachi” viceprezidentu Kodži Tanaka (Koji Tanaka). Susitikime aptarti branduolinės elektrinės projekto klausimai ir tolesnio bendradarbiavimo gairės.

Ministras J.Neverovičius pristatė Vyriausybės sprendimą dėl tolesnių žingsnių ir formatų, kuriuose toliau turėtų būti sprendžiami klausimai. Dabar, kai yra matomi realūs projekto sąlygų pagerinimo žingsniai, yra akivaizdus visų projekto dalyvių konstruktyvus nusiteikimas konkrečiomis formomis toliau gerinti projektą.

J.Neverovičius pristatė Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais galimybių studijos rezultatus. Pasak ministro, studijoje yra labai aiškiai pasakyta, kad didžiausio elektros gamybos bloko Baltijos valstybėse projektas (VAE) gali būti suderinamas su sinchronizacija į kontinentinę Europą. Tačiau tam turi būti laiku padaryti reikiami technologiniai sprendimai derinant visų susijusių regiono partnerių interesus ir galimybes. Detalūs technologiniai VAE integravimo klausimai Baltijos šalių elektros energetikos sistemos darbo sinchroniniu režimu su kontinentine Europa aspektai ir reikalingos finansinės priemonės turi būti išanalizuoti papildomai. Ministras paragino „Hitachi“ aktyviai dalyvauti prisidedant prie sinchronizacijai reikalingos VAE integracijos studijos atlikimo.

J. Neverovičius padėkojo K. Tanakai už “Hitachi” ir Japonijos Vyriausybės bendradarbiavimo su Lietuva iniciatyvas. Kaip vienas iš tokio bendradarbiavimo pavyzdžių buvo paminėtas energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ ir Hitachi, Ltd. vakar pasirašytas supratimo memorandumas dėl bendradarbiavimo konkrečiose pažangiųjų nebranduolinės energetikos technologijų srityse. Taip pat pasidžiaugta “Hitachi” ir Japonijos Vyriausybės bendradarbiavimu su Lietuvos universitetais – praėjusią savaitę Kauno technologijos universitete „Hitachi“ kartu su Tokijo technologijos universitetu buvo surengti branduolinės energetikos kursai.

Susitikime taip pat aptartos branduolinės energetikos aktualijos ES ir vakar Jungtinėje Karalystėje pasirašytas dviejų naujos branduolinės elektrinės blokų statybų kontraktas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!