- Reklama -

Gintaras Songaila. KK nuotr.

Šiandien Lietuvos Respublikos Seime įvyko kadenciją baigiančio Seimo nario Gintaro Songailos spaudos konferencija dėl išvadų ir pasiūlymų, susijusių su Konstitucinio teismo išvadomis dėl Seimo rinkimų legitimumo septyniose vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius bei TS-LKD stebėtojas Trakų-Vilniaus apygardoje Vytautas Keršanskas, kurių parodymų, kaip ir kitų liudininkų parodymų, susijusių su VRK netinkamai išnagrinėtais masinio balsų pirkimo faktais, Konstitucinis Teismas neturėjo laiko išklausyti.

Seimo narys Gintaras Songaila informavo, kad jis įregistravo Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų esminių rezultatų nustatymo daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir jų pripažinimo negaliojančiais Biržų-Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje“ projektą Nr. XIP-4995. Šiame projekte atsižvelgiama į Konstitucinio teismo išvadą, Kaip žinia, Seimo rinkimų įstatymo 95 straipsnis nustato, kad galutinį sprendimą dėl ginčijamų rinkimų rezultatų nustatymo ar jų pripažinimo negaliojančiais priima Seimas. Pasak Gintaro Songailos, Seimas klausė ar nustatyti šiukštūs seimo rinkimų rezultatai leido Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatyti esminius rinkimų rezultatus vieno mandato tikslumu, tačiau aiškaus atsakymo negavo.

Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius pateikė informaciją apie masinius balsų pirkimo faktus Širvintų rajone (Darbo partijos naudai), o taip pat apie keturis šioje apygardoje pradėtus ikiteisminius tyrimus. Vytautas Keršanskas informavo apie organizuoto balsų pirkimo ir kitų šiurkščių pažeidimų faktus Vilniaus-Trakų rinkimų apygardoje, kuriuos patvirtino ir Vyriausioji rinkimų komisija, tačiau vis tiek patvirtino rinkimų rezultatus. Pasak jo, vien identiško reitingavo biuleteniai keturiose Vilniaus-Trakų apylinkėse sudaro daugiau kaip 600 biuletenių, tuo tarpu Vyriausioji rinkimų nupirktų balsų suskaičiavo tik daugiausia 594 atvejus ir dar pridėjo 3000 balsų, nupirktų kalėjimuose.

Gintaras Songaila pareiškė, kad Vyriausioji rinkimų komisija, žinodama informaciją apie didelį skaičių biuletenių su identiškai pasikartojančiais balsais penkiems Darbo partijos kandidatams (V.Vonžutaitei – VRK patvirtinta, kad išrinkta Seimo nare, V.Skarbaliui – VRK patvirtinta, kad išrinktas Seimo nariu, G.Tamošiūnui, Ž.Putramentui, A.Sabockiui, kurie yra arti patekimo į Seimą ribos), nuslėpė šį faktą nuo Konstitucinio Teismo ir tuo galimai nuslėpė nusikaltimą. Už šiuos kandidatus identiškai reitingavo apie 1000 rinkėjų. Vienas iš jų – Žilvinas Putramentas, kuris pakilo iš 130 vietos į 30 vietą yra Nacionalinės kredito unijos valdybos narys. Kaip žinia pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl 17mln. litų išgrobstymo šioje unijoje, žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad šio lėšos yra susijusios su vienos partijos finansavimu.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!