- Reklama -

Prezidentūros nuotr.
Prezidentūros nuotr.
Prezidentūros nuotr.
Prezidentūros nuotr.
Prezidentūros nuotr.

Su valstybiniu vizitu Latvijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu apsilankė Inčukalno požeminėje dujų saugykloje.

„Labai svarbu sukurti realiai funkcionuojančią Baltijos šalių dujų rinką, kad mūsų žmonės mokėtų konkurencines, o ne monopolininko diktuojamas kainas. Tam būtina ieškoti naujų dujų tiekėjų, panaudoti suskystintųjų dujų terminalą Klaipėdoje ir Inčukalno saugyklą, kuri galėtų tapti regioniniu dujų banku”, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad suskystintųjų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje statanti Lietuva yra suinteresuota Inčukalno saugyklos pajėgumų didinimu. Vakar Lietuvos Seimas pritarė suskystintų dujų terminalo statybai Klaipėdoje. Vizito Inčukalno saugykloje metu Prezidentę lydėjo ir jį statančios bendrovės „Klaipėdos nafta” generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Pasak šalies vadovės, sujungus Inčukalno dujų saugyklą ir Lietuvoje bei kitose Baltijos valstybėse planuojamus statyti suskystintųjų dujų terminalus, sustiprinus vamzdynų jungtis, bus sukurta regioninė dujų rinka, kuri užtikrins alternatyvą brangioms rusiškoms dujoms ir konkurencines kainas gyventojams.

Pasak Prezidentės, jau dabar „Lietuvos dujos” nuolat Inčukalne laiko apie 40 milijonų kubinių metrų dujų, kad esant reikalui buitiniai vartotojų poreikiai galėtų būti patenkinti 40 dienų, o Lietuvai pastačius suskystintųjų dujų terminalą ir dujų jungtį su Lenkija, mūsų susidomėjimas Inčukalno dujų saugyklų potencialu dar labiau išaugtų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!