- Reklama -
Seimo opozicija inicijuoja interpeliaciją žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei. KK nuotr.
Seimo opozicija inicijuoja interpeliaciją žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija inicijavo ir surinko 31 Seimo narių parašus dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei.
Seimo nariai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 61 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto 219 straipsnio pirmąja dalimi, teikdami interpeliaciją ministrei pareikalavo atsakyti į 9 klausimus susijusius su ministrės atsakomybės stygiumi nacionalinių ir tarptautinių skandalų fone.
Ministrės V. Baltraitienės klausiama dėl Žemės ūkio ministerijai pavaldžių institucijų skendimo korupcijos skandaluose ir ministrės politinės atsakomybės trūkumo; dėl ydingų sprendimų skiriant padalinių vadovais abejotinos reputacijos asmenis. Teiraujamasi, iš kokių lėšų bus grąžinti 546 tūkst. eurų Europos socialinio fondo agentūrai po 2-3 kartus brangesnių produktų nepasiturintiems pirkimo skandalo; klausiama dėl UAB „Lietuvos žirgynas“ padėties, paaiškėjus, jog neseniai žirgynui skirtas 1mln. eurų finansavimas, o gyvūnai sulysę, pašarų žiemai nėra. Taip pat klausiama dėl kilusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo, galimai piktnaudžiavus tarnybine padėtimi, skandalo suvaldymo; dėl ministrės veiksmų kovoje su nesaugios produkcijos patekimu į Lietuvą; dėl atsakomybės trūkumo sukeliant tarptautinį skandalą su kaimynine Latvija ir diskredituojant Lietuvos valstybę. Galų gale klausiama, kodėl po tokios gausybės skandalų ministrė V. Baltraitienė neprisiima politinės atsakomybės ir neatsistatydina iš pareigų.
„Aukštesnės politinės kultūros valstybėje pareigūnai po tokių veiksmų ir kalbų lėktų iš postų kaip tas šampano kamštis per vakarienę. Matome priešingą situaciją – žemės ūkio ministrė nepaiso jokių raginimų ir kietakaktiškai laikosi įsikibusi posto. Todėl net ir likus mėnesiui iki Seimo rinkimų bei naujos vyriausybės formavimo, mes jaučiame pilietinę pareigą išsakyti savo principingai kritišką požiūrį į šios ministrės veiklą. Interpeliacija yra vienintelis parlamentinis veiksmas, kurį galime panaudoti, o kartu tai leis sulaukti iš ministrės aiškių atsakymų interpeliacijos proceso metu“, – sako Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.
Primename, jog Seimo statutas numato, kad Sesijos metu ne mažesnė kaip 1/5 Seimo narių grupė gali pateikti interpeliaciją Ministrui Pirmininkui ar ministrui, reikalaudama paaiškinti šių pareigūnų priimtų sprendimų motyvus. Po interpeliacijos įteikimo Seimo Pirmininkui, kuris nedelsdamas ją užregistruoja ir perduoda atitinkamam Vyriausybės nariui ir Seimo nariams, nė vienas parašas negali būti atšauktas.

Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo Pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją, Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!