- Reklama -
"Jei jums dabar atrodo, kad Vyriausybėje betvarkė, galiu patikinti, kad iš vidaus viskas dar blogiau", -TS-LKD tarybos posėdyje sakė partijos pirmininkas G.Landsbergis. KK nuotr.
“Jei jums dabar atrodo, kad Vyriausybėje betvarkė, galiu patikinti, kad iš vidaus viskas dar blogiau”, -TS-LKD tarybos posėdyje sakė partijos pirmininkas G.Landsbergis. KK nuotr.

Šeštadienį Vilniuje prasidėjusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, apžvelgdamas politinę padėtį valstybėje, pažymėjo, kad išgyvenome 4 stagnacijos metus, nepadarytų darbų – kaip niekada daug, o korupcijos skandalus darosi sunku suskaičiuoti.
„Žinote, esu dirbęs Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje, tačiau pasižadėjau sau, jog nepasakosiu istorijų iš to laiko. Tačiau patikėkite, jei jums dabar atrodo, kad Vyriausybėje betvarkė, galiu patikinti, kad iš vidaus viskas dar blogiau. Nekalbėsiu apie paskutinius skandalus, apie šaukštus, keptuves ir medžiokles. Visi juk žinote, kad kalčiausias dėl to yra Landsbergis (juokiasi). Tačiau vis dėlto klausiu: kokie svarbiausi darbai šiandien Lietuvoje? Šalies ekonomika byra, eksportas mažėja, investicijos mus palieka, emigracija vis dar nesuvaldyta, švietimo problemos gerokai įsisenėjusios. Taip nutiko ir dėl valdžios aplaidumo, ir dėl praleistų progų, ir dėl nomenklatūrinio mąstymo, ir dėl, neslėpkime, premjero A. Butkevičiaus asmeninių problemų. Mes jau praradome 4 metus, daugiau sau to leisti nebegalime“, – sakė TS-LKD pirmininkas.
Aptardamas esminius iššūkius, G. Landsbergis sakė, jog nepaprastai daug dėmesio reikalauja stagnacijoje užstrigusi švietimo sistema, mums itin reikalinga aukštojo mokslo reforma.
„Šiandienos švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė yra blogiausia ministrė per visą ministerijos istoriją. Ir tai ne vieno mano nuomonė. Kodėl mums reikia geresnio švietimo? Nes dalis Lietuvos vaikų iki šiol, dvidešimt pirmajame amžiuje, negauna tinkamo išsilavinimo. Mūsų vaikai sako, kad yra nelaimingi. Dalį apleido tėvai, bet didelę dalį apleido ir valstybė, nesugebėdama užtikrinti kokybiško bendrojo išsilavinimo visiems. Ne mažiau susirūpinimo kelia ir universitetinis švietimas. Reikalinga aiški politinė valia, kad galime sutvarkyti aukštojo mokslo sistemą“, – neslėpė G. Landsbergis.
Tačiau, anot G. Landsbergio, imdamiesi ryžtingų veiksmų, galime išspręsti įsisenėjusias problemas. TS-LKD komanda žino, ką reikia daryti, kad padėtis kardinaliai pasikeistų.
„Mes daug kalbame apie problemas. Esminis klausimas yra tai: kas jas išspręs, kas pataisys padėtį, ar yra kas gali išspręsti korupciją, kas gali sutvarkyti byrantį švietimą? Drąsiai sakau, jog šiandien mes esame čia, nes mums rūpi, nes Lietuva – mūsų namai. Mes žinome ką reikia padaryti, kad gyventume geriau. Darbai turi būti padaryti, tai yra – mūsų pažadas“,– kalbėjo G.Landsbergis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Tarybos posėdyje oficialiai pristatė savo siūlomos „Naujos kartos“ vyriausybės ministrų kandidatūras.

„Sekdami Vakarų politinės kultūros praktika, dar prieš Seimo rinkimus viešai skelbiame savo pretendentus į ministrų pozicijas. Jei rinkėjai išreikš pasitikėjimą TS-LKD, šie žmonės pretenduos dirbti būsimoje vyriausybėje. Džiaugiuosi, kad į komandą greta patyrusių politikų sutiko prisijungti ir daug visuomenėje gerbiamų nepriklausomų savo srities profesionalų. Palyginus su dabartine, skandalais savo kadenciją baigiančia vyriausybe, siūlome „Naujos kartos“ vakarietišką požiūrį į valstybės valdymą,  profesionalumą, sėkmingą tarptautinę ir vietinę patirtį bei aukštas kompetencijas“, – teigė G. Landsbergis, TS-LKD pirmininkas ir siūlomas kandidatas į ministrus pirmininkus.

Pasak G.Landsbergio, į ministrų pozicijas siūlome daugiau nei po vieną profesionalą, galintį sėkmingai dirbti nurodytose srityse.

„Atsinaujinę žmonėmis ir idėjomis, puikiai suprantame dabartines šalies problemas. Esame parengę konkrečius atsakymus, kaip jas spręsti. Turime aiškų planą kaip sukurti gerovę čia, Lietuvoje, ir stiprią komandą, kuri tai įgyvendintų“, –pabrėžė G. Landsbergis.

„Naujos kartos“ vyriausybės sąrašas

Ministras Pirmininkas: Gabrielius Landsbergis

(Ministerijų kandidatai įvardijami abėcėlės tvarka. Kai kurie kandidatai gali pretenduoti ne į vieną ministeriją.)

Aplinkos apsauga: Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saudargas

Energetika: Adomas Audickas, Dainius Kreivys

Finansai: Andrius Kubilius, Mykolas Majauskas, Ingrida Šimonytė

Krašto apsauga: Arvydas Anušauskas, Rasa Juknevičienė, Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis

Kultūra: Bernardas Gailius, Vytautas Juozapaitis

Ūkis: Aivaras Abromavičius, Dainius Kreivys, Paulius Kunčinas, Tadas Langaitis

Socialinė apsauga:  Donatas Jankauskas, Liutauras Kazlavickas, Andrius Navickas, Monika Navickienė

Susisiekimas: Aivaras Abromavičius, Jurgis Razma

Sveikatos apsauga: Antanas Matulas, Juozas Pundzius, Ingrida Šimonytė

Švietimas: Mantas Adomėnas, Petras Baršauskas, Valentinas Stundys

Teisingumas: Valdas Benkunskas, Stasys Šedbaras

Užsienio reikalai: Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis, Arnoldas Pranckevičius, Vygaudas Ušackas

Vidaus reikalai: Arvydas Anušauskas, Agnė Bilotaitė, Andrius Kupčinskas, Jurgita Šiugždinienė

Žemės ūkis: Gintautas Gegužinskas, Edmundas Pupinis, Kazys Starkevičius

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!