- Reklama -

Seimo narys Jurgis Razma. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių dėl interneto tinklalapyje „Karštas komentaras“ aprašyto žinomos rašytojos Vidmantės Jasukaitytės „sapno“ („Sapnai pildosi ne visiems (laisvu žanru savaitgalio pasiskaitinėjimui)“, 2013-05-04), pasakojančio apie susitikimą viename Kauno restorane.

Pagal nurodytus personažų vardus leidžiama nesunkiai juos susieti su žinomais verslininkais, politikais, teisėsaugos pareigūnais.

„Žinoma, nesiūlyčiau Antikorupcijos komisijai nagrinėti sapnų, jei ne aplinkybės, leidžiančios manyti, kad šiuo atveju aprašytas sapnas gal būti grįstas tikrais faktais, užfiksuotais specialiųjų tarnybų pažymose, kurių turinys kažkokiu būdu tapo žinomas rašytojai. Pagaliau ir informacinis interneto tinklalapis vargu ar skelbtų vien fantazija grįstus rašinius“, – kreipimesi teigia parlamentaras.

Pasak J. Razmos, darant prielaidą, kad minėtas „sapnas“ gali būti bent iš dalies grįstas realiais faktais, jo turinys turėtų

kelti rimtą susirūpinimą dėl galimos įtakingų verslininkų grupių įtakos teisėsaugai ir vienai ministrei.

Atsižvelgdamas į tai parlamentaras siūlo atlikti pradinius parlamentinio tyrimo veiksmus ir oficialiai paklausti:

1) Kauno apygardos prokuratūros vadovo K. Betingio, ar jis yra dalyvavęs susitikime su verslo atstovais, kurių

tapatybę iš minėtos publikacijos nesunkiai galima nustatyti;

2) Valstybės saugumo departamento ir Specialiųjų tyrimų tarnybos, ar jos turi informacijos, iš esmės atitinkančios aprašytąjį V. Jasukaitytės „sapną“ apie Kauno politikų ir verslininkų įtakas teisėsaugai bei vienai ministrei. Jeigu tokią informaciją turi, ar ta informacija buvo perduota Ministrui Pirmininkui ir Respublikos Prezidentei.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!