- Reklama -

Su oficialiu vizitu Danijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministre Pirmininke Helle Thorning-Schmidt. Nuotraukos iš lrp.lt
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Danijos Parlamento Pirmininku Mogensu Lykketoftu
Prezidentės vizitas Danijoje
Su oficialiu vizitu Danijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Danijos Parlamento Pirmininku Mogensu Lykketoftu

Su oficialiu vizitu Danijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Danijos Parlamento Pirmininku Mogensu Lykketoftu ir Ministre Pirmininke Helle Thorning-Schmidt.

Su Danijos vadovais Prezidentė aptarė politinių ir verslo ryšių stiprinimo galimybes, ekonominę padėtį Europoje, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo svarbą, pasirengimą deryboms dėl daugiamečio 2014-2020 m. ES biudžeto ir Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai.

Susitikime su Danijos Premjere kalbėta ir apie energetinį ES saugumą, Baltijos šalių energetinės izoliacijos panaikinimą, pasirengimą gegužės mėnesį įvyksiančiai Europos Vadovų Tarybai, kurioje bus svarstomi energetikos klausimai.

„Tik užsitikrinus energetinę nepriklausomybę, nutiesus energetikos jungtis ir pastačius suskystintų dujų terminalą, Lietuva netaps Europos provincija”, – sakė Prezidentė.

Aptariant Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus šalies vadovė pabrėžė, kad pirmąkart ES pirmininkausianti Lietuva stengsis būti patikimu tarpininku priimant sprendimus svarbiais ES klausimais dėl septynmečio 2014-2020 m. ES biudžeto, bankų priežiūros mechanizmo ir priemonių krizės pasekmėms įveikti. Lietuvai, pasak Prezidentės, bus labai svarbi ES Tarybai 7 kartus pirmininkavusios Danijos patirtis. Prezidentė pakvietė Danijos Premjerę atvykti į ES Rytų partnerystės aukščiausio lygio susitikimą Vilniuje.

Europai siekiant greičiau įveikti ekonomikos sąstingį, pasak Prezidentės, labai svarbus sėkmingas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas. Lietuvą ir Daniją jau kelis dešimtmečius sieja tvirti politiniai ir ekonominiai ryšiai. Danijos pirmininkavimo ES Tarybai metu pasiekta didelė pažanga derantis dėl struktūrinės ES paramos Baltijos valstybėms.

„Lietuvos ir Danijos žmonių gerovė priklauso nuo gebėjimo suderinti finansinės drausmės ir ekonomikos skatinimo priemones. Būtina skatinti verslo bendradarbiavimą ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas investicijoms, ypatingą dėmesį skirti darbo vietų kūrimui ir jaunimo nedarbo mažinimui”, – teigia Prezidentė.

Danija yra šešta didžiausia investuotoja Lietuvoje, įgyvendinanti 15 investicinių projektų už 908 mln. Lt daugiausia nekilnojamojo turto, finansinių paslaugų, gėrimų, pramonės įrenginių, tekstilės sektoriuose. Tarp didžiausių Danijos investuotojų Lietuvoje yra finansinių paslaugų grupė „Danske Bank”, inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovė „Cowi”, transporto kompanija DFDS ir DSV, alaus gamintojos „Carlsberg” ir „Royal Unibrew”, „Danspin”, nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „Baltic Property Trust”.

Rudenį Lietuvoje planuoja apsilankyti Danijos verslo misija. Lietuva laikoma patrauklia investicijoms šalimi dėl aukštos kvalifikacijos darbo jėgos, puikios geografinės padėties, gerai išvystytos infrastruktūros, žemų veiklos kaštų. Ypač naudingas abiem šalims gali būti bendradarbiavimas inovacijų srityje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!