- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Jos Didenybės Danijos Karalienės Margrethe II kvietimu dalyvavo pirmojo mūsų šalies vadovės vizito proga surengtuose oficialiuose pietuose. Nuotraukos iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Jos Didenybės Danijos Karalienės Margrethe II kvietimu dalyvavo pirmojo mūsų šalies vadovės vizito proga surengtuose oficialiuose pietuose.

Oficialių pietų metu kalbėtasi apie Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių istoriją ir raidą, Danijos paramą Lietuvos Nepriklausomybės siekiui, dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas, Europos ateitį ir patiriamus išbandymus. Prezidentės teigimu, narystės ES 40-metį mininčios Danijos ir devintus narystės Bendrijoje metus skaičiuojančios Lietuvos interesas – stipri ir vieninga Europa.

„Šiandien minime Eliziejaus sutarties, atvėrusios galimybes Europos susivienijimui, penkiasdešimtmetį. Europiečių sugebėjimas daugiau nei pusę amžiaus gyventi taikiai ir padėti vieni kitiems įvertintas Nobelio taikos premija. ES senbuvės Danijos ir naujokės Lietuvos bendradarbiavimas taip pat yra tikro europietiško solidarumo ir savitarpio pagalbos pavyzdys”, – sako Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva nuo pat Nepriklausomybės pradžios jautė Danijos žmonių paramą ir draugišką petį. Danija viena pirmųjų pripažino atkurtos Lietuvos nepriklausomybę ir suteikė didelę materialinę pagalbą mūsų šaliai, nuosekliai rėmė kelyje į ES ir NATO. Danijos kariai jau ketvirtą kartą saugo Baltijos šalių oro erdvę.

Danijos Karalienė buvo pirmoji monarchė, atvykusi į Lietuvą po Nepriklausomybės atkūrimo 1992 metais. Paskutinį kartą Lietuvoje Danijos Karalienė lankėsi minint mūsų šalies vardo paminėjimo tūkstantmetį, o Danijos Premjerė – minint diplomatinių santykių 20-metį.

Lietuvą ir Daniją sieja ne tik tvirti politiniai, bet ir glaudūs ekonominiai ryšiai, bendri investiciniai projektai. Jau kelis dešimtmečius intensyviai plėtojami Lietuvos ir Danijos kultūriniai ryšiai. Bendrus projektus vykdo teatralai ir kino kūrėjai, į danų kalbą išversti Č. Milošo kūriniai, plačiai pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba. Ypatingą dėmesį menui ir literatūrai skirianti Danijos Karalienė pati yra apdovanota už H. K. Anderseno knygų iliustravimą ir bendrauja su pirmąjį apdovanojimą pelniusiu Panevėžio lėlių teatro vadovu Antanu Markuckiu.

Šalies vadovė taip pat apžiūrėjo menininko B.Norgard gobelenų parodą Karalienės reprezentaciniuose apartamentuose – Kristianborgo rūmuose. Ši paroda sukurta Danijos Karalienės 50-mečio proga.

Popiet Prezidentė apsilankys Danijos karališkojoje bibliotekoje.

Lietuvos vadovė padovanos knygą su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbais, fotografijų albumą „Neregėta Lietuva”, Rimanto Dichavičiaus nuotraukų rinkinį „Laisvės paženklinti” ir Stanislavo Filiberto Fleury knygą su senojo Vilniaus fotografijomis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!