- Reklama -

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Turkijos Prezidentu Abdullah Gülu. Dž.G.Barysaitės (lrp.lt) nuotr.

Lietuvos ir Turkijos Prezidentų susitikimas. Nuotr. Dž.G.Barysaitės (lrp.lt)
Lietuvos ir Turkijos Prezidentų susitikimas. Nuotr. Dž.G.Barysaitės (lrp.lt)
Lietuvos ir Turkijos Prezidentų susitikimas. Nuotr. Dž.G.Barysaitės (lrp.lt)
Lietuvos ir Turkijos Prezidentų susitikimas. Nuotr. Dž.G.Barysaitės (lrp.lt)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Turkijos Prezidentu Abdullah Gülu. Prezidentai aptarė galimybes stiprinti šalių politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, plėtoti verslo ryšius. Artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai, abiejų šalių vadovai kalbėjo apie Turkijos derybų dėl narystės ES eigą.

Pasak Prezidentės, Turkija yra svarbi Lietuvos, ES ir NATO partnerė. Ši šalis yra regiono lyderė, o dabar tampa vis reikšmingesnė pasaulio ir Europos ekonomikoje, energetikoje ir geopolitikoje. Turkija visada buvo labai svarbus saugumo ir stabilumo garantas Artimųjų Rytų regione.

„Stiprindami ryšius su viena didžiausių Europos valstybių, atveriame naujas galimybes Lietuvos žmonėms. Ypač naudingas mūsų šalių bendradarbiavimas prekybos, transporto ir turizmo srityse. Turkija Lietuvai suteikia galimybę pasiekti didelę rinką, o Lietuva Turkijai gali tapti tiltu, jungiančiu šią šalį su Šiaurės Europa ir Baltijos regionu”, – sakė Prezidentė.

Vizito metu bus pasirašytas memorandumas dėl Turkijos dalyvavimo Baltijos ir Juodosios jūros regionus jungiančio geležinkelio projekte „Vikingas”. Turkijai prisijungus prie šio projekto, Lietuva taptų Europos Pietus ir Šiaurę jungiančiu tiltu, sulauktų didesnio dėmesio ir investicijų iš Turkijos verslininkų.

Turkijos Prezidentą Lietuvoje lydi beveik 100 verslo atstovų. Rytoj Prezidentai pradės Lietuvos ir Turkijos verslo forumą, kurio metu vyks verslo kontaktų mugė.

Vilniuje pernai buvo atidaryta Turkijos prekybos atstovybė, skirta visoms Baltijos šalims. Jau šią vasarą startuos ir naujas tiesioginis Turkijos oro linijų „Turkish Airlines” maršrutas Stambulas – Vilnius.

Prezidentai taip pat aptarė ES ir Turkijos santykius. Pirmininkaudama ES Tarybai, Lietuva sieks konstruktyvaus ir abipusiškai naudingo dialogo tarp ES ir Turkijos. Lietuva remia šios šalies narystę ES.

Pasak Prezidentės, Lietuvos tikslas pirmininkavimo metu – suteikti naują impulsą užšaldytam derybų tarp Turkijos ir ES procesui. Šalies vadovė pabrėžė, kad rezultatyvi ES ir Turkijos derybų eiga dėl narystės Bendrijoje priklauso nuo Turkijos pažangos įgyvendinant svarbias reformas. Lietuva taip pat sieks pažangos derybose dėl vizų režimo palengvinimo tarp Turkijos ir ES.

Susitikimo metu šalies vadovai taip pat aptarė bendradarbiavimą NATO klausimais. Prezidentė padėkojo Turkijos vadovui už paramą steigiant NATO energetinio saugumo kompetencijos centrą Lietuvoje ir dalyvavimą saugant Baltijos šalių oro erdvę.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!