- Reklama -

Prezidentūros archyvo nuotr.

Darbo vizito į Suomiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidente Tarja Halonen ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą, ES ekonomikos stabilumo klausimus bei apskeitė nuomonėmis dėl branduolinės saugos ir energetikos klausimų.

Prezidentė pabrėžė, jog didžiulę patirtį atliekų perdirbimo, biokuro ir kitose alternatyviosios energetikos srityse sukaupusi Suomija yra puikus pavyzdys Lietuvai, kaip užtikrinti efektyvų energijos panaudojimą ir stiprinti šalies energetikos sektorių.

„Atsikratyti priklausomybės nuo dujų monopolio yra daug būdų. Turime tinkamai išnaudoti visas priemones – lygiagrečiai vykdyti suskystintų dujų terminalo, jungčių, Visagino atominės elektrinės statybas ir vystyti atliekų perdirbimo, biokuro, kitas alternatyviosios energetikos sritis. Čia galime daug ko pasimokyti iš Suomijos”, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, daugiau alternatyvų didins konkurenciją, o tai sumažins kainas energijos vartotojams. Prezidentė pakvietė Suomijos kompanijas bendradarbiauti vykdant atliekų deginimo, biokuro ir kitus energetikos projektus Lietuvoje. Suomių kompanija „Fortum Heat” jau dalyvauja Klaipėdos biokuro ir termofikacinės jėgainės statybose.

Lietuva užsibrėžė ambicingą tikslą po dešimties metų trečdalį joje panaudojamos energijos išgauti iš alternatyviosios ir atsinaujinančios energetikos.

Lietuvai ir Suomijai apsisprendus likti atominės energetikos šalimis, Prezidentė pakvietė visus pasaulio branduolinius projektus vykdyti saugiai ir atsakingai, užtikrinant griežčiausius tarptautinius standartus.

Po dvišalio susitikimo Lietuvos ir Suomijos prezidentės dalyvaus iškilmingame Suomijos nacionalinės moterų tarybos 100-ųjų metinių minėjime. Lietuvos Prezidentė jame skaitys sveikinimo kalbą. Pasaulio moterų lyderių tarybai priklausančios Lietuvos ir Suomijos vadovės daug dėmesio skiria moterų vaidmeniui stiprinant demokratiją. D. Grybauskaitės ir T. Halonen iniciatyva birželio 30 d. Vilniuje vyko pasaulio moterų lyderių diskusija „Moteris demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavyzdžiai”. Šiomis temomis bus diskutuojama ir Suomijos nacionalinės moterų tarybos renginyje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!