- Reklama -
16 Lietuvos karių iš Suomijos kariškių perėme Pasaulio maisto programos laivo apsaugos misiją. Nuotr. Marius Paukštas
16 Lietuvos karių iš Suomijos kariškių perėme Pasaulio maisto programos laivo apsaugos misiją. Nuotr. Marius Paukštas
16 Lietuvos karių iš Suomijos kariškių perėme Pasaulio maisto programos laivo apsaugos misiją. Nuotr. Marius Paukštas
16 Lietuvos karių iš Suomijos kariškių perėme Pasaulio maisto programos laivo apsaugos misiją. Nuotr. Marius Paukštas

Džibučio valstybės (Rytų Afrika) sostinėje Džibutyje vykusios ceremonijos metu 16 Lietuvos karių iš Suomijos kariškių perėme Pasaulio maisto programos laivo apsaugos misiją, kuri yra Europos Sąjungos vadovaujamos kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijos ATALANTA prie Somalio krantų dalis.

Iki gruodžio truksiančios misijos metu Lietuvos kariai nuo piratų išpuolių saugos iš Kenijos į Somalį maisto siuntas gabenantį Pasaulio maisto programos laivą.

„Lietuvos karių dalyvavimas Europos Sąjungos vadovaujamoje operacijoje liudija mūsų valstybės siekį ir įsipareigojimus kartu su parneriais prisidėti kuriant saugesnį ir stabilesnį pasaulį, o karių vykdomos užduotys padės tūkstančiams Somalio gyventojų gauti pasaulio bendruomenės tiekiamą paramą“, – sakė karių į misiją išlydėti atvykęs ir ceremonijoje dalyvavęs laikinai kariuomenės vado pareigas einantis generolas majoras Almantas Leika.

Džibutyje gen. mjr. taip pat susitiko su Nyderlandų kariniame laive įsikūrusios operacijos ATALANTA priešakinės vadavietės vadu flotilės admirolu Peteriu Williamu Lenselinku ir jau anksčiau tarnybą šioje vadavietėje pradėjusiu Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininku, taip pat aplankė Džibutyje tarnaujančius du Lietuvos logistikos karius.

„Jūs einate Lietuvai dar nepramintu keliu, ir esate pirmieji Lietuvos kariai šiame regione, kurie vykdys labai svarbia užduoti. Jūsų darbai prisidės ne tik prie ATALANTA operacijos sėkmės, bet ir prie Somalio gyventojų gerovės,“ – Lietuvos kariams sakė gen. mjr. A. Leika.

Iš viso dabar ES vadovaujamoje kovos su piratavimu operacijoje ATALANTA dalyvauja 20 Lietuvos karių. 16 iš jų yra Pasaulio maisto programos laivo apsaugos grupės, suformuotos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu, kariai. Dar du logistinę paramą užtikrinsiantys kariai jau dislokuoti Džibutyje.

Lietuvos karių kontingentui operacijoje ATALANTA taip pat priklauso nuo šių metų liepos vidurio Nyderlandų vadovaujamame štabo laive tarnybą pradėjęs Lietuvos karininkas bei nuo 2011 metų operacinėje vadavietėje Jungtinėje Karalystėje, Nortvude, tarnaujantis Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo karininkas

ES didžiausią savo karinę operaciją ATALANTA pradėjo 2008 m. pabaigoje, reaguodama į itin išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone, vykdo žvejybos monitoringą, kt. užduotis. Šiuo metu operacijoje dalyvauja 23 ES ir trys ES nepriklausančios valstybės narės, skiriančios iki dviejų tūkst. karių.

ATALANTA – ne vienintelė ES operacija, kurioje dalyvauja Lietuvos kariai. Nuo šių metų pavasario Lietuvos kariniai instruktoriai dalyvauja ES mokymo misijoje Malyje (angl. EU Training Mission Mali), kur treniruoja Malio kariuomenės karius. ES vadovaujamos mokymo misijos Malyje tikslas – paruošti vietos pajėgas, kurios galėtų užtikrinti šalies teritorinį vientisumą ir atremti teroristinių grupuočių išpuolius šalies viduje.

Siųsdama savo karius dalyvauti į ES vadovaujamas tarptautines operacijas Lietuva prisideda kovojant su tarptautinėmis krizėmis ir stiprina ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką.

KAM inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!