- Reklama -

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. iš lrp.lt

Pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai nuo liepos 1-osios perimančios Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį, birželio 30 d. išvyksta darbo vizitų į Kroatiją, Prancūziją ir Vokietiją. Pirmieji keturi Lietuvai istorinio pusmečio vizitai skirti Lietuvos pirmininkavimo prioritetų ir svarbiausių darbų pristatymui europinių institucijų ir Europos Sąjungos šalių vadovams.

Pirmininkavimo išvakarėse birželio 30 d. Kroatijos sostinėje Zagrebe Prezidentė pirmąkart kaip pirmininkaujančios šalies vadovė susitiks su Europos Vadovų Tarybos Prezidentu Hermanu Van Rompuy ir aptars svarbiausius ES šalių vadovų pusmečio susitikimus bei būtiniausius sprendimus.

Vidurnaktį iš birželio 30 į liepos 1-ąją Respublikos Prezidentė kartu su Europos Sąjungos vadovais dalyvaus Kroatijos įstojimo į Europos Sąjungą iškilmėse. Pasak Prezidentės, simboliška, kad Lietuvos pirmininkavimo pradžia sutampa su 28-tos šalies prisijungimu prie Bendrijos. Atvira Europa – vienas iš Lietuvos pirmininkavimo prioritetų.

Liepos 2 dieną šalies vadovė su darbo vizitu lankysis Paryžiuje, kur susitiks su Prancūzijos Prezidentu François Hollande‘u ir aptars svarbiausius sprendimus, kuriems per Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai bus skirtas ypatingas visų šalių dėmesys. Ekonomikos augimas, finansinis stabilumas, energetinis saugumas, saugi kaimynystė – tai bendri Lietuvos, Prancūzijos ir visos Europos tikslai.

Liepos 3 dieną Strasbūre – oficiali dalykinė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžia. Šalies vadovė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus pristatys Europos Parlamentui ir atsakys į europarlamentarų klausimus. Lietuvos Prezidentė taip pat dalyvaus spaudos konferencijoje, kurioje atsakys į Europos Sąjungos šalių žurnalistų klausimus. Abu renginius tiesiogiai transliuos Europos Parlamentas http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/schedule, Europe by Satelite TV ir Lietuvos televizija.

Po pirmininkavimo starto Europos Parlamente, šalies vadovė išvyks darbo vizito į Berlyną, kur Vokietijos kanclerės Angelos Merkel kvietimu, kartu su Europos Komisijos Pirmininku José Manueliu Barroso, Europos Vadovų Tarybos Prezidentu Hermanu Van Rompuy, Europos Parlamento vadovu Martinu Schulzu ir kitais Europos Sąjungos šalių vadovais dalyvaus aukšto lygio konferencijoje apie jaunimo nedarbo mažinimą. Konferencijoje taip pat dalyvaus visų Europos Sąjungos šalių socialinės apsaugos ministrai ir įdarbinimo tarnybų vadovai. Jaunimo įdarbinimui pirmininkavimo metu Lietuva skirs ypatingą dėmesį.

Liepos 4-5 dienomis Prezidentė atidarys Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžiai skirtus renginius Vilniuje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!