- Reklama -

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje pristatė jau kitą savaitę prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus. Kalbėdama apie pagrindinius Lietuvos pirmininkavimo darbus ir tikslus, Prezidentė pabrėžė, kad mūsų šalis sieks patikimos, augančios ir atviros Europos.

„Prisijungus Kroatijai prie šio stalo mūsų bus jau nebe 27, o 28 narės. Todėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai atspindi visų Europos žmonių interesus – sieksime finansinio stabilumo, ekonomikos augimo ir naujų darbo vietų kūrimo. Dar vienas iš labai svarbių mūsų pirmininkavimo uždavinių – atvira ir saugi Europa bei jos kaimynystė”, – sakė Prezidentė.

Lietuvai teks baigti derybas dėl teisės aktų, užtikrinsiančių, kad 2014-2020 metų ES biudžeto pinigai šalis nares pasiektų laiku.

Pasak Prezidentės, siekiant atkurti pasitikėjimą Europa, būtina užtikrinti finansinį stabilumą – tai vienas esminių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų. Finansinio stabilumo bus siekiama stiprinant ekonominę ir pinigų sąjungą bei kuriant bankų sąjungą. Todėl svarbu tęsti finansinio sektoriaus reformas, skatinti geresnį ekonomikos valdymą ir kovą su mokesčių vengimu.

Antrasis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetas – ekonomikos augimo skatinimas. Tam būtina realiai imtis mažinti nedarbą, ypač jaunimo. Taip pat reikia efektyviau išnaudoti bendrosios rinkos potencialą – paslaugų, skaitmeninės ir energetikos rinkos gali duoti stiprų impulsą ES konkurencingumo didinimui.

Atvira Europa – trečias Lietuvos pirmininkavimo prioritetas. Pasak Prezidentės, stiprinant Europą reikia glaudžiau bendradarbiauti su kaimyninėmis ir strateginėmis partnerėmis. Tikimasi, kad Vilniaus viršūnių susitikimas, įvyksiantis lapkričio mėnesį, atvers kokybiškai naują etapą ES santykiuose su Rytų partnerystės šalimis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!