- Reklama -

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Ketvirtadienį Seime pritarta Vyriausybės parengtiems mokesčių įstatymų projektams, kuriais siekiama padidinti mažiausiai uždirbančių žmonių pajamas ir labiau apmokestinti kapitalą.

„Džiaugiuosi, kad koalicijos nariai, balsuodami Seime, įvykdė įsipareigojimus žmonėms, pritardami Vyriausybės parengtiems įstatymų projektams. Padidintas neapmokestinamas pajamų dydis iki 570 litų leis padidinti pajamas mažiausiai uždirbantiesiems. Priklausomai nuo valstybės finansinės padėties, nuo 2015-ųjų neapmokestinamąjį pajamų dydį būtų galima dar padidinti iki 700 litų“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Nuo sausio 1 d. įsigalios ir kiti mokesčių įstatymų pakeitimai. Nustatytas 200 litų NPD už kiekvieną vaiką, tokiu būdu skatinamos šeimos, auginančios vaikus.

Pritarta Pelno mokesčio įstatymo projektui, kuriuo 5 metams nustatomas investicinius projektus vykdančioms ir į esminį technologinį atsinaujinimą investuojančioms įmonėms pelno lengvatos taikymas. Taip pat sudaroma galimybė investicinio projekto lengvata pasinaudoti įmonėms, įsigijusioms krovininius automobilius, priekabas ir puspriekabes. Taip siekiama didinti įmonių produktyvumą bei verslo konkurencingumą ir skatinti mažų įmonių investicijas. Nutarta apmokestinti pelno mokesčiu prie pajamų šaltinio visas užsienio įmonėms mokamas išmokas už stebėtojų tarybos narių veiklą.

Iki 2014-ųjų gruodžio pabaigos pratęstas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas šildymui ir karštam vandeniui. Nustatytas lengvatinis 5 proc. tarifas kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms.

Praplėsta gyventojų pajamų mokesčio (GPM) bazė – panaikinta lengvata palūkanoms už gyventojų suteiktas paskolas įmonėms ar gyventojams, tokiu būdu siekiant užkirsti kelią piktnaudžiavimui. Pritarta siūlymui nustatyti, kad nenuolatinių Lietuvos gyventojų GPM objektui būtų priskiriamos visos iš Lietuvos įmonių gautos tų įmonių stebėtojų tarybos bei valdybos narių iš tų įmonių gaunamos išmokos (ne tik tantjemos). Taip užtikrinamas visų tokių išmokų apmokestinimas 15 proc., nepriklausomai nuo to, kada ir kaip jos mokamos. Siekiant daugiau apmokestinti kapitalą, pritarta pasiūlymui 15 proc. tarifu apmokestinti palūkanas iš indėlių ir skolos vertybinių popierių, kai gautų palūkanų suma viršija 10 000 litų, taip pat apmokestinti didesnes negu 10 tūkst. litų pajamas (skirtumą tarp pardavimo ir pirkimo kainos) iš vertybinių popierių pardavimo.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!