- Reklama -

Seimo narys Petras Gražulis. KK nuotr.

Seimo narys Petras Gražulis užregistravo Lietuvos Respublikos teismų įstatymo, Lietuvos Respublikos teisėjų valstybinių pensijų įstatymo ir Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kurios užkerta kelią dvigubam teisėjų pensijos mokėjimui.

„Teisėjai negali būti išskirtinė kasta, kuri susižeria 10 000 Lt siekiančias pensijas, kada paprasti pensininkai vos pragyventi gali. Taigi šiuo metu teisėjams yra mokama ne tik senatvės pensija, bet ir teisėjų valstybinė pensija. Maksimali 2013 metais paskirtos tik teisėjų valstybinės pensijos suma siekia net 5 000 litus.

Iki praėjusių metų pradžios apskaičiuojant teisėjų valstybinę pensiją dar buvo paisoma ribojimo, kad pensininku tapusiam teisėjui mokama išmoka, kurią sudaro tiek teisėjų valstybinė, tiek socialinio draudimo ar kokia nors kita pensija, neturėtų viršyti Statistikos departamento paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio 1,5 dydžio, tačiau Konstituciniam Teismui pripažinus, kad toks ribojimas prieštarauja Konstitucijai, nuo praėjusių metų jo buvo atsisakyta, todėl vidutinis teisėjams mokėtos valstybinės pensijos dydis išaugo apie 63 procentus“, – pažymėjo Seimo narys P. Gražulis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!