- Reklama -

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Antradienį premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su darbo vizito į Lietuvą atvykusiu Rumunijos Ministru Pirmininku Victoru Ponta. Pokalbio metu aptarti dvišaliai santykiai, ekonominis bendradarbiavimas, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai procesas ir Rytų partnerystės klausimai.

„Dvišaliai ekonominiai santykiai intensyvėja, tačiau tikrai dar yra potencialo stiprinti ekonominį bendradarbiavimą. Tikimės, kad tai bus galima padaryti organizuojant bendrus Rumunijos ir Lietuvos verslo forumus. Gegužės mėnesį toks forumas vyko Vilniuje, tikimasi kitą surengti Rumunijoje“, – teigė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas taip pat informavo apie pirmininkavimo ES Tarybai procesą ir jau pasiektus rezultatus. Per laikotarpį nuo Lietuvos pirmininkavimo pradžios prie ES prisijungė Kroatija, priimtas sprendimas dėl Latvijos stojimo į euro zoną, rastas sutarimas dėl naujos daugiametės finansinės perspektyvos programų. Tai pat daug dėmesio skirta Rytų partnerystės tikslams – pasiekta pažanga derybose dėl Asociacijos sutarčių.

„Tikimės, kad Rumunija aukščiausiu politiniu lygiu dalyvaus Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje lapkričio pabaigoje“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Susitikime Lietuvos Vyriausybės vadovas išreiškė paramą Rumunijai dėl narystės Šengeno erdvėje. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pažymėjo, jog Lietuva, kaip ES pirmininkaujanti šalis, sieks visų šalių narių politinio sutarimo šiuo klausimu. Europos Komisijos raportų dėl Rumunijos pasiektos pažangos įgyvendinant bendradarbiavimo ir patikros mechanizmą tikimasi metų pabaigoje, tuomet bus rengiamos Tarybos išvados dėl Rumunijos prisijungimo prie Šengeno zonos.

Pokalbio metu premjeras V. Ponta patikino Ministrą Pirmininką A. Butkevičių, kad jo šalis remia Lietuvos siekį tapti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatine nare. Rumunijos Vyriausybės vadovas taip pat išreiškė palaikymą Lietuvos sprendimui žvalgyti angliavandenių išteklius ir pasakojo, kad Rumunijoje taip pat buvo nepatenkintų tokiu jo Vyriausybės sprendimu, tačiau į valstybės interesus atsižvelgti būtina.

Susitikime premjeras A. Butkevičius pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl Afganistane žuvusių dviejų Rumunijos karių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!