- Reklama -

Prezidentė su A.Butkevičiaus Vyriausybe aptarė pirmuosius Vyriausybės darbo metus. R.Dačkaus nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičium ir jo vadovaujamos Vyriausybės ministrais aptarė pirmuosius 16-osios Vyriausybės darbo metus, ką pavyko įgyvendinti ir kam būtina skirti daugiau dėmesio ir pastangų, kad šalies gyventojams būtų užtikrintas saugesnis gyvenimas.

Kaip svarbiausius Vyriausybės pasiekimus Prezidentė įvardijo sėkmingą pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, nors Lietuvos pirmininkavimui skirtas biudžetas buvo vienas iš mažiausių ES. Taip pat Prezidentė akcentuoja kryptingą darbą energetinio savarankiškumo link, vieningai atlaikomą Rusijos ir dujų monopolininkės „Gazprom” spaudimą, atsakingą finansų tvarkymą ir jau paruoštą euro įvedimo planą bei toliau vystomą Suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą.

„Vyriausybės užduotis kitąmet – daugiau dėmesio žmonių gerovei ir strateginiams valstybės tikslams užtikrinti. Pagaliau turi būti ištesėti pažadai žmonėms ir pradėtos atstatinėti krizės metu sumažintos pajamos. Turi būti iki galo atsiskaityta su pensininkais – jie privalo būti aiškiai informuoti, kada pradės gauti kompensacijas už sunkmečiu sumažintas pensijas”, – sako Prezidentė.

Prezidentė kaip vieną svarbiausių uždavinių Vyriausybei kelia ir užimtumo didinimą. Kol verslą Lietuvoje vis dar prižiūri net 60 institucijų, vis dar nepatvirtintos užimtumo skatinimo priemonės, o profesinis mokymas suteikia jaunimui ne realių darbo įgūdžių, o popierinį išsilavinimą, tol nedarbo mastas ir toliau šalyje išliks didelis. Šiuo metu Lietuvoje darbo neturi 22,2 proc. jaunimo.

Pasak Prezidentės, ir toliau trypčiojama vietoje su šilumos ūkio pertvarka – Vyriausybė turi parengti vieną ir bendrą, o ne dvi konkuruojančias šilumos ūkio programas. Mažėja dividendų reikalavimai iš valstybės valdomų įmonių – šiemet surinkta 100 mln. litų, kai buvo galima į valstybės biudžetą surinkti gerokai daugiau.

Prezidentės teigimu, nors korupcijos suvokimo indeksas pagerėjo, žmonėms savivaldybėse, sveikatos sektoriuje gauti paslaugas skaidriai vis dar sunku. Ateinančius septynerius metus Lietuva gaus 44 mlrd. litų ES paramos, todėl Vyriausybės pareiga yra užtikrinti skaidrų šių lėšų panaudojimą. Būtinas ir viešųjų pirkimų skaidrinimas bei aktyvesnė kova su politine korupcija – priemonės tam sukurtos, tereikia jas įgyvendinti.

Skaudūs įvykiai, kaip teigia Prezidentė, įpareigoja labiau rūpintis viešuoju žmonių saugumu – būtina tobulinti pagalbos sistemos, ekstremalių situacijų, pastatų saugumo priežiūrą. Vis dar nebaigtas Bendrojo pagalbos centro projektas, nors jam buvo skirta 80 mln. litų.

Pasak Prezidentės, Vyriausybė turi sparčiau įgyvendinti strateginius ir valstybės raidai reikšmingus sprendimus, ypatingą dėmesį skirti energetiniam saugumui ir savarankiškumui bei šaliai svarbiems projektams – Suskystintų gamtinių dujų terminalui, elektros jungtims su Švedija ir Lenkija. Informacinių karų fone vis dar nėra parengtas kibernetinio saugumo įstatymas.

Siekiant 2015 metais įsivesti eurą, reikalingos sutelktos pastangos suvaldyti finansus, šiuo metu Lietuva balansuoja ant Mastrichto kriterijaus vykdymo ribos.

Prezidentė palinkėjo Vyriausybei aktyviai ir ryžtingai spręsti žmonėms rūpimus klausimus ir pabrėžė, kad yra pasirengusi bendradarbiauti su Vyriausybe bei remti jos pastangas įgyvendinant svarbius ir strateginius projektus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!