- Reklama -

"Prokuratūra yra viena svarbiausių teisėsaugos institucijų valstybėje, todėl ji turi išlikti nepolitizuota ir nepriklausoma", - sako Prezidentė. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį  susitiks su teisės profesionalais aptarti, kokios priemonės padėtų užtikrinti stabilų ir kokybišką prokuratūros darbą.

Susitikime dalyvaus žymūs konstitucinės teisės žinovai – Mykolo Romerio universiteto profesoriai Juozas Žilys ir Vytautas Sinkevičius, taip pat Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros profesorius Gintaras Švedas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Mykolo Romerio universiteto Verslo teisės katedros profesorius Rimvydas Norkus, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorius Vytautas Mizaras bei advokatas ir leidėjas dr. Algimantas Šindeikis.

Prokuratūra yra viena svarbiausių teisėsaugos institucijų valstybėje, todėl ji turi išlikti nepolitizuota ir nepriklausoma – nuo to priklauso žmonių pasitikėjimas ne tik teisingumu, bet ir visa valstybe.

Prezidentė akcentuoja, kad prokuratūra turi būti moderni, vadovautis teisės viršenybės principais, gerbti žmogaus teises ir ginti teisingumo interesus. Todėl laikantis Konstitucijoje įtvirtintų principų, būtinas profesionalus, kompetentingas ir sąžiningas prokuratūros vadovas, kuris užtikrins efektyvią, kokybišką bei nepriklausomą prokuratūros veiklą.

Susitikime bus kalbama, koks generalinis prokuroras atitiktų žmonių lūkesčius, įgyvendintų būtinus pokyčius prokuratūroje ir tinkamai gintų visuomenės interesus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!