- Reklama -
Prezidentė Dalia Grybauskaitė (president.lt nuotr.)

Seimo rudens sesijos išvakarėse Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo valdyba ir aptarė svarbiausius naujo politinio sezono darbus bei galimybes tobulinti teisėkūros mechanizmą. Pirmąkart su parlamento vadovybe Seime, o ne Prezidentūroje susitikusi šalies vadovė pabrėžė norinti Seime būti ne proginiu svečiu, o siekianti konstruktyvaus bendradarbiavimo ir pakvietė visas politines jėgas dirbti išvien.

„Visuomenė pasitikės valdžios institucijomis tik matydama, kad visi išvien ieškome svarbiausių valstybei ir jos žmonėms sprendimų ir sugebame dėl jų sutarti. Pirmiausia turime apsibrėžti bendrus valstybės prioritetus. Greitesnis šalies atsigavimas – bendras visų valdžios institucijų tikslas ir atsakomybė", – kviesdama Seimą bendram darbui teigė Prezidentė.

Prioritetiniais naujo politinio sezono darbais Prezidentė įvardijo kovą su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, nedarbo mažinimą, Sodros reformą, elektros ir dujų rinkos kūrimą ir plėtrą, valstybės biudžeto patvirtinimą.

Prezidentės teigimu, Seimo vadovybės požiūris į korupcijos problemas rodo, kad susitarti dėl svarbiausių prioritetų įmanoma. Teigiamu žingsniu kovojant su korupcija šalies vadovė įvardijo Seimo Pirmininkės reikalavimą registruoti tik antikorupciniu požiūriu įvertintus teisės aktus. Prezidentė taip pat tikisi, kad parlamentarai, įvertinę realius korupcijos mastus valstybėje, priims ir antikorupcinių įstatymų paketą.

Pasak Prezidentės, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ne tik įstatymų kokybei, bet ir jų priėmimo trukmei. Šalies vadovė ragina nevilkinti pribrendusioms permainoms būtinų sprendimų, o sprendžiant jautrius, ypač socialinius klausimus, nesivadovauti skuba. Šalies vadovė taip pat ragina Seimą atsisakyti ydingos praktikos teisės aktus taisyti priėmimo stadijoje.

Prezidentės iniciatyva Seimo rudens sesijai parengta 17 įstatymų pataisų.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

2010-09-09

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!