- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seime prisiekusiu vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu aptarti vidaus reikalų sistemos problemų. R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seime prisiekusiu vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu aptarti vidaus reikalų sistemos problemų.

Prezidentė pabrėžė, kad Vidaus reikalų ministerija administruoja daug svarbių viešojo gyvenimo sričių, tokių kaip regionų plėtra, vietos savivalda, viešasis saugumas, valstybės tarnyba, migracijos politika, civilinė sauga, kuriose pastebima strateginio mąstymo ir iniciatyvų stoka. Būsima ministerijos veikla daug priklausys nuo naujojo ministro komandos – viceministrų, departamentų, įstaigų vadovų. Vadovybės profesionalumas yra svarbi visos sistemos pokyčių sąlyga.

„Naujojo ministro ir jo komandos uždavinys – pasiekti, kad visose ministerijai pavaldžiose srityse būtų dirbama skaidriai. Įtarimai korupcija, neaiškūs viešieji pirkimai yra visiškai nesuderinami su jokia valdžios institucija”, – sakė Prezidentė.

“Vidaus reikalų ministerija, būdama atsakinga už valstybės gyvenimo organizavimą daugelyje sričių, turi dirbti daug efektyviau ir profesionaliau. Šiai ministerijai patikėtas visų Lietuvos žmonių saugumas, pradedant jų namų sienomis ir baigiant valstybės siena bei elektroninės informacijos sauga. Todėl vidaus reikalų sistemai keliami aukščiausi skaidrumo ir atsakomybės reikalavimai.

Pareigūnai negali pralaimėti nei kovos su kontrabanda, nei su finansiniais nusikaltimais, nei su įsisiautėjusiu karu Lietuvos keliuose. Visuomenė turi būti tikra, kad Vidaus reikalų ministerija kontroliuoja padėtį ir yra pasirengusi atsiskaityti”, – teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.

Naujus strateginius iššūkius viešajam saugumui bei Valstybės sienos apsaugos tarnybai diktuoja ir geopolitinė situacija.

Valstybės vadovė atkreipė dėmesį į ministerijos kuruojamą regionų plėtrą. Per 2014-2020 metų finansinę perspektyvą Vidaus reikalų ministerija turės paskirstyti daugiau nei milijardą litų, skirtų regionų plėtrai. Negalima leisti, kad šios lėšos būtų grobstomos ir švaistomos. Jas būtina panaudoti kuriant regionuose darbo vietas, pritaikant naujoves, siekiant ten gyvenančių žmonių gerovės.

Prezidentės nuomone, jeigu visos vidaus reikalų sistemos grandys pradėtų veikti kryptingai ir darniai, siekdamos joms keliamų tikslų, valstybės gyvenimas įgautų naują kokybę ir pagreitį.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!