- Reklama -

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R.Paksas. KK nuotr.

„Valstybės institucijų bandymai sunaikinti nuomonių įvairovę ir pažaboti valdžios kritiką yra tikroji grėsmė nacionaliniam saugumui,“ – pareiškė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas.

„Pastaruoju metu daugėja valstybės institucijų bandymų neleistinai kvestionuoti nuomonių įvairovę, paveikti atskiras žiniasklaidos priemones. “Respublika“, žvelgiant iš istorinės perspektyvos, daugumai asocijuojasi su laisvu žodžiu, nacionalinių idėjų aštrumu ir principingumu. Valstybės saugumo departamento bandymai priskirti ją priešiškoms jėgoms, švelniai tariant, yra absurdiški. Susirūpinimą kelia tai, jog Lietuvoje beveik nebeliko lietuviško kapitalo žiniasklaidos priemonių,“ – pareiškė Europos Parlamento narys Prezidentas Rolandas Paksas.

Pasak Rolando Pakso, mūsų Konstitucija garantuoja teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma skleisti informaciją bei idėjas.

Deja, taip vadinamų vidaus ir išorės priešų paieška tampa kasdienio politinio konteksto dalimi. Ryškėja negatyvi tendencija persekioti žiniasklaidos priemones prieš jas panaudojant valstybės slaptųjų tarnybų galias. Pilietinė visuomenė negali toleruoti užmojų monopolizuoti laisvą žodį.

Valstybės saugumo departamentas pirmadienį pareiškė, kad „Respublikos“ leidinių“ ir „Balsas.lt“ grupėms priklausančios žiniasklaidos priemonės praėjusiais metais skleidė antivakarietiškas nuomones.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!