- Reklama -

Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Savivaldybių asociacijos, Finansų ir Vidaus reikalų ministerijų atstovais aptarė Seimo priimtas Teritorijų administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisas, kuriomis nuo 10 iki 7 tūkstančių mažinamas savivaldybės steigimui būtinas gyventojų skaičius.

Prezidentės teigimu, Lietuva renkasi brangiai kainuojantį ir biurokratinę naštą didinantį savivaldybių smulkinimą, kai Europa jau seniai eina savivaldybių stambinimo keliu ir tokių klaidų nebekartoja. Tyrimais įrodyta, kad mažos, ribotus finansinius ir administracinius pajėgumus turinčios savivaldybės nepajėgios užtikrinti žmonėms paslaugų kokybės. Veiksmingiausiai dirba 40 tūkstančių gyventojų turinčios savivaldybės.

„Bet kokia reforma turi būti ekonomiškai pagrįsta ir naudinga žmonėms, o ne atskiriems, postais suinteresuotiems, asmenims. Daugiau savivaldybių tikrai nereiškia daugiau tvarkos. Tam, kad žmonių problemos būtų sprendžiamos greitai ir efektyviai, reikia stiprinti arčiausiai žmogaus esančias seniūnijas,o ne kurti naujus biurokratinius aparatus”, – teigia Prezidentė.

Efektyviam regionų vystymuisi, pasak šalies vadovės, reikia ne didesnės, o efektyviau dirbančios valdžios. Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje žmonės renka tik savivaldybių tarybas. Tiesiogiai išrinkti merai ir seniūnai būtų kur kas atsakingesni savo krašto žmonėms, operatyviau spręstų jiems kylančias problemas.

Šalies savivaldybėse gyventojų skaičius šiuo metu skiriasi ne penkis, o 225 kartus. Tokios disproporcijos sunkina darnų ir tolygų savivaldybių vystymąsi. Įstatymiškai atveriant kelią dar labiau smulkinti savivaldybes, šis atotrūkis tik didės, kas sąlygos didelius ekonominius ir socialinius netolygumus.

Lietuvos savivaldybių asociacija nepritaria šiam priimtam įstatymo projektui.

Sprendimą dėl savivaldybių smulkinimą įteisinančio įstatymo Prezidentė priims įvertinusi finansinę, politinę ir ekonominę pataisų logiką ir jo pasekmes, tendencijas Europoje ir įtaką valstybės biudžetui.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!