- Reklama -
Audronė Pitrėnienė

Šiandien, lapkričio 14 d., paskutiniame šios kadencijos Seimo posėdyje, parlamentarai pritarė darbietės Audronės Pitrėnienės paskyrimui į atsilaisvinusią vietą Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryboje. Už ją balsavo 52 Seimo nariai, prieštaraujančių nebuvo.

Anksčiau Seimo Švietimo ir kultūros komitetas (ŠKK) į LRT tarybą norėjo siūlyti ekonomistą, buvusį socialinės apsaugos ir darbo viceministrą darbietį Mečislovą Zasčiurinską, tačiau jis išrinktas į Seimą, o pagal Seimo statutą, LRT tarybos narys negali dirbti parlamente.

Į LRT tarybą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai siūlė poeto, buvusio švietimo ir mokslo ministro Kornelijaus Platelio kandidatūrą, Liberalų sąjūdis — psichologą Gediminą Navaitį, partija Tvarka ir teisingumas — žurnalisto Vytauto Matulevičiaus kandidatūrą. Apsvarstęs visas kandidatūras, ŠKK nusprendė, kad buvusi šio komiteto pirmininkė, pedagogė A. Pitrėnienė, pagal savo kvalifikaciją geriausiai tinka šioms pareigoms.

Laisva vieta LRT taryboje liko, kai iš jos gegužę nepasitikėdamas naujuoju LRT vadovu Audriumi Siaurusevičiumi pasitraukė buvęs jos pirmininkas Valentinas Milaknis. Jis buvo Seimo opozicijos pasiūlytas LRT tarybos narys, todėl jį pakeitė taip pat parlamentinė opozicija.

LRT tarybos nariai šiuo metu yra politologas Alvydas Jokubaitis, poetas Marcelijus Martinaitis, žurnalistai Rimvydas Valatka ir Romas Sakadolskis, režisierius Saulius Vosylius, žurnalistas Edmundas Ganusauskas, Mokymosi ir informacijos centro vadovė Eglė Pranckūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto docentė Auksė Balčytienė, „Naujojo židinio-Aidų“ vyriausiasis redaktorius Saulius Drazdauskas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Tarybai vadovauja istorikas ir žurnalistas Gediminas Ilgūnas.

A. Pitrėnienė gimė 1958 m. Skuodo rajone. 1984 m. Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute įgijo vidurinės mokyklos mokytojo specialybę, o 2004 m. Klaipėdos universitete jai suteiktas edukologijos magistro kvalifikacinis laipsnis. Nuo 1986 iki 1988 m. ji buvo Skuodo rajono Trumplaukės pagrindinės mokyklos direktorė. 1988–1998 m. vadovavo Skuodo rajono Gėsalų pagrindinei mokyklai. 1998–1999 m. — Skuodo rajono Mosėdžių vidurinės mokyklos direktorė. Nuo 1999 m. — Skuodo P. Žadeikio gimnazijos direktorė. 2004 m. ji buvo išrinkta į Lietuvos Respublikos Seimą. Turi du vaikus.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!