- Reklama -
Mindaugas Bastys metamas iš Seimo. KK nuotr.
Mindaugas Bastys metamas iš Seimo. KK nuotr.

Kovo 14 d. grupė Seimo narių surinko parašus, kad Seimo nariui Mindaugui Basčiui būtų pradėtas apkaltos procesas. Po teikimu pasirašė 45 Seimo nariai. Teikimą pradėti apkaltos procesą Seimo posėdyje pristatė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„2017 m. kovo 9 d. viešumoje pasirodė informacija, jog Valstybės saugumo departamentas (VSD) nesuteikė Seimo nariui Mindaugui Basčiui leidimo dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma ,,Visiškai slaptai” dėl nuolatinių ir niekur viešai nedeklaruotų jo ryšių su Rusijos Federacijos verslo ir valstybinių įmonių atstovais bei fiziniais asmenimis. Šie nedeklaruoti ryšiai kelia pagrįstą įtarimą, jog M. Bastys veikė atstovaudamas ne Lietuvos, bet kitos valstybės interesus, taip sulaužydamas duotą Seimo nario priesaiką“, – teigiama teikime.

Pasirašiusiųjų Seimo narių teigimu, apibendrinant išdėstytus argumentus yra pakankamai pagrindo daryti išvadą, jog Seimo narys Mindaugas Bastys šiurkščiai sulaužė Seimo nario duotą priesaiką, nuslėpdamas savo ryšius su Rusijos valstybinių įmonių bei verslo atstovais ir fiziniais asmenimis, veikė atstovaudamas ne Lietuvos, kuriai prisiekė, bet kitos valstybės interesams, kurie kertasi su Lietuvos Respublikos pamatiniu nepriklausomybės stiprinimo interesu. Be to, pasak jų, konstatuotina, jog VSD apie Mindaugą Bastį pateikta informacija diskredituoja ne tik jo, kaip Seimo nario, bet ir Seimo, kaip Lietuvos Respublikos įstatymų leidžiamosios institucijos, autoritetą ir kelia pagrįstų abejonių dėl šio asmens galimybės ateityje tinkamai ir sąžiningai naudoti jam suteiktą Tautos atstovo mandatą.

Seimo nariai teikimą paruošė vadovaudamiesi Konstitucijos 63 straipsnio 5 punktu, 74 straipsniu ir Seimo statuto 227, 228, 229, 230 straipsniais atsižvelgdami į paviešintą Valstybės saugumo departamento pažymos turinį bei joje įvardintus faktus.

„Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Seimo statuto nustatyta tvarka būtina visapusiškai objektyviai ištirti bei teisiškai įvertinti, ar savo veiksmais Lietuvos Respublikos Seimo narys M. Bastys nesulaužė duotos priesaikos, siūlome pradėti apkaltos procesą Lietuvos Respublikos Seimo nariui M.  Basčiui”, –rašoma teikime.

Pagal Seimo statutą, Seimas susipažįsta su šio statuto 228 straipsnio 1 dalyje nurodyto subjekto teikimu pradėti konkrečiam asmeniui apkaltos procesą. Jeigu teikimą pradėti apkaltos procesą pateikė ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė, Seimas sudaro specialiąją tyrimo komisiją pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti.

LRS inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!