- Reklama -
Generalinė prokuratūra. KK nuotr.
Generalinė prokuratūra. KK nuotr.

Prokuratūroje baigti tikrinti visi pernai bei šiemet nutraukti arba atsisakyti pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriuose buvo kilę įtarimų dėl smurto prieš mažamečius. Iš viso buvo patikrinti 1328 nutarimai, iš kurių panaikinti 38, kas sudaro 2,86 procento nuo visų patikrintų nutarimų.

Kaip buvo pranešta, šis tikslinis patikrinimas generalinio prokuroro E. Pašilio pavedimu apygardų vyriausiems prokurorams buvo pradėtas šių metų sausio 27 d.

Iš viso buvo patikrinti 435 nutarimai nutraukti ikiteisminius tyrimus ir 893 nutarimai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. Patikrinus 23 nutraukti ikiteisminiai tyrimai, arba 5,3 % nuo patikrintų, buvo atnaujinti. Pradėti 15 naujų ikiteisminių tyrimų, kas sudaro 1,7 % nuo visų patikrintų nutarimų atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Patikrinimo metu atnaujintuose ikiteisminiuose tyrimuose dažniausiai buvo konstatuojama, kad sprendimai priimti neturint pakankamai išsamių duomenų bei neišnaudojus visų priemonių, kuriomis siekiama įgyvendinti Baudžiamojo proceso kodekso 2 straipsnyje įtvirtintą ikiteisminio tyrimo įstaigų bei prokuroro pareigą per trumpiausią laiką atlikti tyrimą ir atskleisti nusikalstamas veikas.

Vienas dažniausiai pasikartojusių šių atnaujintų ikiteisminių tyrimų trūkumų, kuris nurodytas patikrinimo apibendrinime, yra tai, kad ikiteisminio tyrimo metu nebuvo apklausti visi asmenys, galintys duoti parodymus apie galimai padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes, nenustatytos aplinkybės, reikšmingos nusikalstamai veikai atskleisti ar galimai nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui ir liudytojams nustatyti. Panašūs savo esme neišsamaus nagrinėjimo trūkumai nustatyti ir panaikintuose nutarimuose atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų smurtinių veikų prieš mažamečius.

Patikrinimo rezultatai taip pat parodė, kad minėti trūkumai iš esmės nustatomi tik pavieniais atvejais, tačiau apibendrinta informacija apie patikrinimo metu pastebėtus tobulintinus ikiteisminio tyrimo aspektus bus panaudota organizuojant mokymus bei tiksliau nustatant reikalavimus ikiteisminio tyrimo kokybei generalinio prokuroro rekomendacijose ir kituose teisės aktuose.

Prokuratūros inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!