- Reklama -

Su valstybiniu vizitu Islandijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Islandijos Prezidentu Olafuru Ragnaru Grimssonu. Prezidentūros nuotr.

Su valstybiniu vizitu Islandijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Islandijos Prezidentu Olafuru Ragnaru Grimssonu.

Prezidentė pabrėžė, jog prieš dvidešimt metų pirmoji Lietuvos nepriklausomybę pripažinusi Islandija ir kitos Šiaurės šalys nuo pat pradžių aktyviai rėmė mūsų siekius kurti laisvą ir demokratinę valstybę ir Lietuvos pastangas įsitvirtinti tarptautinėje bendruomenėje.

Pasak šalies vadovės,Lietuvai įgyvendinus savo politinius tikslus – sėkmingai įsitvirtinus ES ir NATO, o Europoje vis labiau stiprėjant regionalizacijai, intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas yra vienas pagrindinių mūsų užsienio politikos prioritetų.

„Prieš dvidešimt metų Islandijos solidarumas buvo labai reikšmingas Lietuvai. Islandija pirmoji pripažino atkurtą Lietuvos valstybę, tada tai buvo labai drąsus žingsnis. Tai paskatino kitas pasaulio valstybes taip pat pripažinti mūsų šalį. Dėkoju islandų tautai už drąsą ir paramą, kurią jautėme tada ir kuri Šiaurės ir Baltijos valstybes vienija ir šiandien. Glaudūs ir intensyvūs Šiaurės ir Baltijos valstybių tarpusavio ryšiai efektyviai ginant bendrus interesus ir tam panaudojant regioninį, europinį ir globalųjį bendradarbiavimo formatus sustiprins šio regiono konkurencingumą ir užtikrins sėkmingą jo raidą”, – sakė Prezidentė.

Islandijos Prezidentas pabrėžė, kad nebėra penkių Šiaurės ir trijų Baltijos valstybių, o yra aštuonių šalių šeima. Pasak jo, šių aštuonių šalių bendradarbiavimas yra unikalus Europoje ir pasaulyje.

Pasak Lietuvos vadovės, jei Islandijos žmonės referendumu pritartų savo šalies narystei ES, tai dar labiau sustiprintų Baltijos ir Šiaurės šalių regiono įtaka visoje Europoje ginant bendrus interesus.

Islandijos vadovo teigimu, Lietuvos eurointegracinė patirtis gali būti labai naudinga jo šaliai.

Valstybių vadovai taip pat kalbėjo apie dvišalius santykius, atsinaujinančią energetiką, kultūrinį bendradarbiavimą, aktualius NATO klausimus, abiejų šalių sėkmingai įveiktą ekonominę krizę.

Valstybinio vizito Islandijoje metu Prezidentė dar susitiks su Islandijos Ministre Pirmininke Johanna Sigurdardottir ir Parlamento Pirmininke Asta R. Johannesdottir, Bifrost universiteto akademine bendruomene, Islandijoje gyvenančiais lietuviais. Prezidentė taip pat atidarys M.K. Čiurlionio parodą ir pianistės Mūzos Rubackytės koncertą, lankysis geoterminėse elektrinėse, kurių viena – Helišeidi elektrinė – yra antra pagal dydį tokio tipo elektrinė pasaulyje.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!