- Reklama -

Europos Parlamento narys Bronis Ropė

Šiandien EP Žemės ūkio ir kaimo reikalų komitete svarstomas 2015 metų sąjungos biudžetas. Patvirtintos kelios dešimtys pataisų. Diskusijos koregavo krizinė situacija, kurią išprovokavo Rusijos sankcijos ES maisto produktams.

Daugiau nei 40 proc. ES biudžeto skiriama žemės ūkiui. Nemažą dalį tų pinigų gauna ūkininkai per tiesiogines išmokas augindami tam tikras augalų kultūras, tarp jų ir tabaką.

Svarstant 2015 metų biudžeto projektą Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete, Europos Žaliųjų frakcija pateikė siūlymą išbraukti tabako augintojus iš papildomos tiesioginės ES paramos gavėjų sąrašo. Tai tikslinė ES parama įvairiems poreikiams. Tokiai paramai pernai iš viso skirta 9 mln. eurų, o tarp gavėjų buvo pieno gamintojai, riešutų, aliejų gamintojai, kuriems dėl vienos ar kitos priežasties reikalinga papildoma ES parama.

“Kartu su frakcijos kolegomis pateikėme siūlymą per tiesioginės papildomos paramos projektus neremti tabako augintojų Europos Sąjungoje, nes toks rėmimas prieštarauja ES sveikatos politikos tikslui kovoti prieš rūkymą. Bendroji Žemės ūkio politika negali remti dalykų, kurie sukuria papildomus kaštus visuomenės sveikatai ir aplinkai. Manau, kad tie pinigai, kurie šiandien eina tabako augintojams gali būti skirti afrikinio kiaulių maro ir kitų užkrečiamų ligų pasekmių likvidavimui ligos paveiktose šalyse, tarp kurių yra ta pati Lenkija, o taip pat Lietuva, Latvija. Būtina kuo greičiau taikyti prevencines priemones kiaulių maro plitimui, kol tai netapo visos Europos problema,” – kalbėjo Europos parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys Bronis Ropė.

Europos Sąjungoje auginama apie 4 proc. pasaulio grynojo tabako kiekio. Italija yra didžiausias tabako augintojas, tarp stambiausių augintojų taip pat Bulgarija, Lenkija ir Ispanija.

LVŽS inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!