- Reklama -
Teisingumo ministrė Milda Vainiutė. KK nuotr.
Teisingumo ministrė Milda Vainiutė. KK nuotr.

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė nutarė neskirti nauju Kalėjimų departamento direktoriumi Artūro Norkevičiaus, kuris pretendavo užimti vadovo pareigas. Šį sprendimą ministrė priėmė, pasinaudodama jai suteikta teise įgyvendinti Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų valdymą bei atsižvelgdama į būtinumą siekti esminių pokyčių bausmių vykdymo sistemoje ir pertvarkyti šią sistemą.
A. Norkevičiui einant Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas nuo 2012 m. sausio 24 d. iki 2014 m. gruodžio 8 d., Valstybės kontrolės ir vidaus audito tarnybos išvadose buvo konstatuota, kad tiek Kalėjimų departamente, tiek ir jam pavaldžiose įstaigose sisteminių ir tęstinių trūkumų, planuojant, valdant ir kontroliuojant valstybės biudžeto asignavimus, valstybės turtą, viešuosius pirkimus, žmogiškuosius išteklius ir kt.
„Kalėjimų departamente ir bausmių vykdymo sistemos įstaigose reikia giluminių pertvarkų, naujo požiūrio į šią statutinę instituciją, – sako ministrė M. Vainiutė. – Atlikti ir dar tebeatliekami patikrinimai patvirtina tai, kad Kalėjimų departamentas, kuriam pavesta kontroliuoti, prižiūrėti ir vadovauti pavaldžioms įstaigoms, deja, nesugeba visa apimtimi užtikrinti jam patikėtos misijos. Manau, kad privalome atsakingai įvertinti ne tik atrankoje pademonstruotus būsimo vadovo kvalifikacinius gebėjimus, bet ir jo nuveiktų darbų rezultatus. Todėl priėmiau sprendimą skelbti naują atranką į Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas. Tikimės, kad atrankoje dalyvaus daugiau kandidatų, nesusijusių su laisvės atėmimo vietų sistema, turinčių šiuolaikinės vadybos įgūdžių ir ambicijų modernizuoti visą sistemą“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!