- Reklama -
TS-LKD ir LLS pirmininkų nuomone, A. Butkevičius turėtų nedelsdamas pasitikrinti, ar dar turi Seimo pasitikėjimą. KK  nuotr.
TS-LKD pirmininko G.Landsbergio ir LLS pirmininko R.Šimašiaus teigimu, A. Butkevičius turėtų nedelsdamas pasitikrinti, ar dar turi Seimo pasitikėjimą. KK nuotr.

Pastaruoju metu tiek Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, tiek socialdemokratų partijos nariai, bandydami pasislėpti nuo juos krečiančių ministrų skandalų, vis dažniau kartoja absurdiškus, melagingus, įžeidžiančius kaltinimus Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, reikalaujančiai iš ministrų prisiimti politinę atsakomybę už jų veiklą lydinčius korupcinius skandalus.

Toks premjero ir socialdemokratų elgesys yra desperacijos ir žemos politinės kultūros demonstracija, kuri kenkia valstybės konstitucinės santvarkos autoritetui, žmonių pasitikėjimui konstitucinėmis Vyriausybės ir premjero institucijomis ir jų sugebėjimu veikti atsakingai.

Respublikos Prezidentė turi konstitucinę teisę ir pareigą reikalauti iš Vyriausybės ir jos atskirų narių skaidrios ir atsakingos veiklos. Po Prezidentės išsakyto raginimo ministrui Juozui Olekui trauktis iš pareigų, socialdemokratai (o tai reiškia ir A.Butkevičius) skandalingai atsakė į Prezidentės principinę poziciją ir pareiškė:

„Socialdemokratai kelia klausimą dėl pačios Prezidentės atsakomybės, gebėjimo vykdyti tiesiogines pareigas ir jos vykdomos politikos pasekmių šalies ir visų žmonių gyvenimui“.

Toks premjero ir jo vadovaujamos partijos įžeidžiantis Respublikos Prezidentę pareiškimų tonas yra nepriimtinas ir netoleruotinas.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, Ministras Pirmininkas ir Vyriausybė veikia turėdami Respublikos Prezidentės ir Seimo pasitikėjimą. Premjero ir socialdemokratų atvirai užgaulūs, melagingi ir Respublikos Prezidentę įžeidžiantys vieši pareiškimai akivaizdžiai rodo, kad premjerui Respublikos Prezidentės pasitikėjimas neberūpi.

Esame įsitikinę, kad tokiomis aplinkybėmis A. Butkevičius turėtų nedelsdamas pasitikrinti, ar dar turi Seimo pasitikėjimą.

Raginame premjerą tai padaryti pačiu artimiausiu metu.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis

Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio Pirmininkas Remigijus Šimašius

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!