- Reklama -

Valentinas Mazuronis. KK nuotr.

Po Norvegijos ir Didžiosios Britanijos žiniasklaidoje pasirodžiusių reportažų ir straipsnių, esą Lietuva kaltina norvegus kraujomaiša, nuo komentarų nesusilaikė Europos parlamento narys Valentinas Mazuronis ir Seimo narė Aurelija Stancikienė.

Abu politikai vieningai teigia, kad valstybinės Norvegijos televizijos NRK eteryje pasirodęs reportažas tėra Norvegijos žurnalistų bandymas nukreipti dėmesį nuo aktualios problemos – emigrantų vaikų paėmimo ir negrąžinimo į jų gimtąją šalį.

Primename, kad šią savaitę kone tarptautinis skandalas kilo po to, kai Norvegijos žiūrovams buvo parodytas specialus reportažas. Jame panaudotas iš konteksto iškirptas LNK televizijos laidos „Valanda su Rūta“ vedėjos Rūtos Mikelkevičiūtės temos pristatymas. Taip pat laidoje dalyvavusios 17 metų Norvegijoje gyvenančios ir vertėja dirbančios Neringos Ozolinos iškelta versija, kodėl vaiko teisių tarnybai „Barnevernet“ gali būti naudinga paimti kuo daugiau emigrantų vaikų, jų negrąžinti biologiniams tėvams ar giminaičiams Lietuvoje.

„Manau, kad šis reportažas, tai bandymas nukreipti dėmesį nuo esminės problemos – Lietuvos piliečių vaikų atskyrimo nuo gimtosios šalies, jų šeimų, giminių. Taip pat bandymas sukiršinti ištraukiant iš laidos žmonių pasisakymus, juos interpretuojant ir akcentuojant iš konteksto paimtas jų dalis. Manau, kad taip elgtis nesąžininga ir neetiška. Tokiais reportažais, istorijomis nukreipiamas dėmesys nuo rimtų problemų, ir manipuliuojant formuojamas neigiamas įvaizdis apie žmones, kurie kelia diskusijas skaudžiais klausimais.

Žurnalistas iš Norvegijos sukurpęs šią istoriją kreipėsi ir į mane. Tuo metu nebuvau Lietuvoje, todėl negalėjau su juo susitikti. Susipažinęs su tuo, kokia informacija buvo pateikta laidoje norvegams, pagalvojau: tai ir gerai, kad atsisakiau.

Daug pasako ir tai, kaip aukščiausio rango politikai Norvegijoje reaguoja į mano siųstus raštus. Teko kreiptis į Norvegijos Vaikų, lygybės ir socialinės integracijos ministeriją, dėl Lietuvos mažamečio G. Bumbulio grąžinimo Lietuvai. Deja, tačiau ministrė Solveig Horne nusprendė per daug nesigilinti, ir nurodė atsakymą parengti pavaldžiai tarnybai, kuri biurokratiniu atsirašinėjimo stiliumi paaiškino, kad ministrė nesprendžia tokių klausimų ir niekuo negali padėti“, – sako EP narys V. Mazuronis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!