- Reklama -

Europos parlamento narys Valentinas Mazuronis. KK nuotr.

Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis trečiadienį kreipėsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį prašydamas nedelsiant paskelbti Rusijos Dūmos deputatą Vladimirą Žirinovskį nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje.

Europarlamentaras taip pat prašo ministerijų vadovų apsvarstyti galimybes ir priemones skelbti nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašus (ir priežastis, kodėl jiems neleidžiama atvykti) viešai.

Rusijos Dūmos deputatas, Rusijos Liberalų demokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis Rusijos pirmuoju kanalu 2015-05-27 viešai išsakė grasinimus pažeisti Lietuvos Respublikos teritorinį vientisumą.

Praėjusiais metais Rusijos televizijos kanalo pokalbių laidoje pasirodęs V. Žirinovskis tikino, kad sprendimas dėl Trečiojo pasaulinio karo pradžios jau priimtas, o Baltijos šalių ir Lenkijos laukia „koncentruoti aviacijos bombardavimai“ bei „visiškas sunaikinimas“.

„Nors laidų metu pabrėžiama, kad tai tik asmeninė deputato nuomonė, tačiau nuolat pasikartojanti agresyvi šio oficialaus Rusijos Dūmos deputato retorika, turint omenyje įtemptą geopolitinę situaciją, kursto agresyvią nuomonę Lietuvos atžvilgiu ir tokiu būdu daro tiesioginę grėsmę Lietuvos saugumui“, – sako V. Mazuronis.

Pernai liepą Lietuvos užsienio reikalų ministerija paskelbė inicijavusi draudimą į Lietuvą atvykti keliems Rusijos piliečiams, kurie susiję su „agresyvia propagandos ir smegenų plovimo kampanija“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!